Квартирне питання

Сьогодні на львівському ринку нерухомості, за словами рієлтерів, майже немає достойних однокімнатних помешкань 

Сьогодні на львівському ринку нерухомості, за словами рієлтерів, майже немає достойних однокімнатних помешкань 

Інтернетом шириться інформація про те, що ціни на квартири на львівському ринку нерухомості знизились. Насправді у листопаді ринок нерухомості активізувався, і ціни стабілізувалися. 
“Достойних однокімнатних квартир зараз на ринку майже немає. Щодо зниження цін не може бути мови. Компанії, які поширюють через інтернет інформацію про зниження цін, кажуть неправду, вони не працюють на реальному ринку і невідомо звідки беруть дані. Ми живі рієлтери і шукаємо клієнтів. Протягом останніх трьох місяців зниження цін на квартири не було, – розповідає “Пошті” Ірина Яремко, голова Львівської рієлтерської палати. – Можна з упевненістю говорити, що ціна стабілізувалася, і ринок нерухомості став активнішим. Це пов’язано з нестабільністю долара. Відомо, що 3 млдр грн люди зняли з депозитних рахунків. Нині найдешевші помешкання на Рогатці та на вул. Богдана Хмельницького, а всі інші райони дуже популярні”.

ДО ТЕМИ

 

Хто може стати на квартирний облік

На квартирний облік приймають громадян, які потребують покращення житлових умов і займають житлову площу 5 кв. м чи менше на кожного члена сім’ї, інформує прес-служба міськради. А також ті, які проживають у квартирі, що не відповідає санітарно-технічним вимогам: у гуртожитках, за договором.

Що для цього потрібно

Щоб стати на квартирний облік, потрібно подати заяву до виконавчого комітету міської ради особисто. Заяву підписують члени сім’ї, які разом проживають, мають право на отримання житла і бажають стати на облік.

До заяви слід додати:

• довідку з місця проживання про склад сім’ї та реєстрацію (додаток № 2) за останні 5 років;

• акт обстеження житлових умов (видається жеком).

• копії свідоцтва про право власності та технічного паспорта (якщо квартира приватизована);

• довідки з місця праці дорослих членів сім’ї (інформація про перебування на квартирному обліку за місцем праці), які бажають стати на квартирний облік;

• копії документів, які підтверджують родинні стосунки;

• копії документів, які підтверджують право на пільги (за потреби);

• паспорти (копії ст. 1, 2, 10, 11).

За потреби до заяви додаються також медичний висновок, довідка (витяг з рішення районної адміністрації) про невідповідність житлового приміщення встановленим санітарним нормам і технічним вимогам, копія договору найму.

Прийом документів із питань зарахування на квартирний та кооперативний облік здійснюється у кімнаті 108, пл. Ринок, 1, у четвер з 14.30 до 18.00. За додатковою інформацією звертайтесь за номером 297-59-22. 


 

 

За її словами, сьогодні середня ціна за квадратний метр житла у Львові становить від 900 до 1200 доларів. “На ціну впливає дуже багато чинників –  стан квартири, вигляд з вікна, у якому районі міста квартира, яка забудова (хрущовка чи забудова 90-х років), терміновість тощо”, – каже Ірина Яремко.
Тим часом сьогодні у Львові на квартирному обліку перебуває 25 500 тисяч черговиків. “Черга просувається повільно. Цього року надали 13 квартир. Звісно, це мало. Були роки, коли ми надавали 40, 50 до 60 квартир. Причина? Не ведеться будівництво, немає нового житла, тому така ситуація, – каже “Пошті” Галина Мазур, начальник відділу зарахування на облік, обліку і закріплення житла та відселення, заступник начальника управління житлового господарства міськради. – Є загальна черга, списки першочерговиків і позачерговиків. Насамперед надаємо помешкання сім’ям, у яких важкі житлові умови, наприклад, дітям-сиротам. Цього року їм надавали підмінне житло. Вони продовжують стояти на черзі, а тимчасово живуть у підмінному житлі. Для них це дуже важливо”. 
За словами чиновниці, зараз у міськраді проводять перереєстрацію, яка триватиме до 16 грудня. “Є постанова уряду про створення єдиного списку черговиків. Ми будемо подавати дані про кожного черговика у цей реєстр. Проводимо перевірку по ЛКП, знімаємо з черги людей, які виїхали. Цього року зняли з черги понад 500 людей. Тим часом перереєстрацію пройшли лише 3 тисячі черговиків. Ті, хто пройде перереєстрацію, потраплять у єдиний державний реєстр. Сподіваємось, держава буде розподіляти більше коштів на ті регіони, де житлова черга найбільша”, – каже Галина Мазур.  
Зазначимо, що Львів займає друге місце в Україні за кількістю осіб, які чекають на житло. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4539 / 1.59MB / SQL:{query_count}