Львову катастрофічно бракує двірників

У місті стає все менше охочих підмітати вулиці за 1000 гривень 

У місті стає все менше охочих підмітати вулиці за 1000 гривень 

У Львові назріла кад­рова потреба у двірниках: ніхто не поспішає ставати “майстром мітли й лопати”. Навіть попри те, що районні адміністрації забезпечують усім необхідним двірників, за інформацією львівських комунальників, через важку роботу в деяких львівських ЛКП щомісяця звільняється до двох прибиральників!

Знесилені бабусі

ДО ТЕМИ

У місті Печчолі, що в Італії, за чистотою вулиць пильнують роботи-сміттярі. Через те, що у місті вузькі вулички, якими не можуть їздити сміттєвози, їх прибирають роботи Dustcart, які оснащені спеціальними сенсорними датчиками, що дозволяють їм пересуватися та орієнтуватися у просторі. Цих роботів можна викликати за допомогою мобільного телефону, на який прийде повідомлення про прибуття робота. Після вводу спеціального пін-коду вибирають тип сміття, після чого робот відвозить сміття на звалище. Для українських двірників такі умови праці виглядають як з галузі фантастики. 

 

Наразі у Львові працює 2457 двірників, а за інформацією Львівського міського центру зайнятості, у місті є постійний брак двірників. Наприклад, сьогодні для повноцінного прибирання треба ще 38 працівників цієї сфери. 

“На території Галицького району працює 258 двірників. У Галицькому районі, як і в інших районах, бракує працівників. Щоб був повноцінний склад прибиральників, потрібно 294 працівники”, – розповіла Леся Дулиба, начальник відділу житлового господарства Галицької райадміністрації Львова.

Люди йдуть з роботи не лише тому, що професія двірника сьогодні вважається малопрестижною, а й через те, що плата за таку нелегку роботу дуже мала та становить без нарахувань 1350 грн. За словами Лесі Дулиби, двірниками в основному працюють люди пенсійного віку, дуже рідко тут можна побачити молодих людей. “Більша частина двірників – це люди такого віку, коли потрібно вже відпочивати, а не працювати”, – резюмує пані Леся. 

За тяжку працю взимку двірники, зазвичай жінки,  не отримують надбавок до заробітної плати. До того ж лікарняні відпустки найчастіше беруть узимку, через що утруднюється робота прибиральників. 

А лопати стоять….

Проблему з нестачею кадрів у Львові навіть не вирішує те, що сьогодні міські ЛКП забезпечені всім потрібним інвентарем. Цього року міські ЛКП займалися закупівлею віників, граблів та лопат для прибирання протягом весняного та літнього сезонів. “Інвентар закупили одразу після закінчення попереднього зимового сезону, і тепер ми повністю забезпечені всім необхідним”, – розповів в. о. начальника відділу комунального господарства міськради Ігор Мельник. 

“Усі наші двірники забезпечені потрібним одягом та інвентарем, а це фуфайки, спец­взуття, халати, костюми, безрукавки, жилети, рукавиці, мийні засоби, віники, граблі, лопати тощо, – продовжує Леся Дулиба. – У нашому ЛКП сьогодні є вантажні автомобілі, маленькі тракторці, але цього недостатньо. Хотілося б кращого: замінити віники та інші речі на механізовану техніку, щоб мати техніку для прибирання листя, малу снігоприбиральну техніку, адже при першому снігу буде дуже тяжко працювати”. 

Інвентар для прибирання міста не закуповують масово, а за потреби. “Коли потрібно, докуповуємо віники або граблі,  коли треба штикові лопати, снігові лопати, льодоруби. Все це було закуплено навесні і тепер чекає свого часу”, – каже начальник відділу житлового господарства Сихівської районної адміністрації Микола Павлеса. 

КОМЕНТАР 

Іван Лозинський, голова Личаківської райадміністрації м. Львова:

- Сьогодні в нашому районі не вистачає 19 двірників. Усього у нас працює 525 робітників. Причиною того, що не вистачає двірників і люди не хочуть іти на таку роботу, є мала зарплата, адже з усіма відрахунками двірники отримують приблизно 1000 грн на місяць. Саме тому двірниками працюють люди передпенсійного та пенсійного віку. Допоки буде така мала заробітна плата, кадрова ситуація не зміниться. Загалом ми готові до зими. Ще минулого четверга ми з працівниками МНС обійшли всі ЛКП, оглянули техніку для зимового періоду, частково ми забезпечені вже і піскосумішшю. А вчора склали список тих працівників, які доїжджають до міста, щоб знати, кого підміняти у випадку великих снігопадів.    

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4097 / 1.58MB / SQL:{query_count}