Відкриття розчарувань

Під час церемонії відкриття недобудованої "Арени Львів" навіть не прозвучав Державний гімн! Перший же футбольний матч на новому стадіоні збірні України та Австрії зіграють уже 15 листопада 

час церемонії відкриття недобудованої "Арени Львів" навіть не прозвучав Державний гімн! Перший же футбольний матч на новому стадіоні збірні України та Австрії зіграють уже 15 листопада 

Цієї суботи у Львові урочисто відкрили останню, четверту, арену країни, на якій у червні наступного року відбудуться матчі Євро-2012. За традицією, церемонія відкриття стала не футбольною, а концертною. Так відкривали “Донбас Арену” 29 серпня 2009-го, НСК “Олімпійський” у Києві 

8 жовтня 2011-го й ось тепер “Арену Львів”. Щоправда, варто зазначити, що пафосне відкриття не змогло перекрити загального неприємного враження. І все дійство можна охарактеризувати, як спробу видати бажане за дійсне.

 Заселення по-радянськи

У радянські часи, коли видавали омріяні ордери на нові квартири, більшість новосельців особливо не звертали уваги на те, в якому саме стані вони отримують свої квадратні метри. Відсутність доріг, води, світла або опалення аж ніяк не могло вплинути на почуття радості від того, що нарешті є ключ від власної квартири. 

Щось схоже могли спостерігати львів’яни і суботнього вечора під час відкриття нової арени. Незавершений новобуд, навколо якого будівельна техніка, незаасфальтовані паркінги, відсутність будь-якої довідкової інформації. Усере­дині приміщення – дроти, які стирчать зі стін, абияк зроблена побілка, потьоки фарби на сходових клітках... Проте існувало загальне піднесення від того, що арену нарешті відкривають. 

Цікаво, що для більшості глядачів, які хотіли потрапити на урочистості, проблеми почалися відразу ж з вул. Стрийської. Перехрестя Стрийської – Наукової, де і в звичні дні світлофори не дуже справляються з транспортним потоком, у день відкриття стало величезним затором. 

Цікаво, що після того, як Львів отримав право проводити матчі Євро-2012, було чимало пропозицій, аби вирішити цю проблемну транспортну розв’язку. Тут планувалося побудувати двоярусну естакаду або кільце, яке мало б значно розвантажити транспортний потік, але цього так і не сталося. Можливо, нова дорога, яку будують за автовокзалом, вирішить це питання. Але нині констатуємо, що з першим іспитом, а саме з транспортною проблемою, Львів наразі не впорався. 

Варто зазначити, що, якби відкриття євроарени відвідав Віктор Янукович, то, враховуючи любов його служби безпеки до перекривання магістралей, транспортний колапс був би ще більшим! 

Так само, як і з інформаційною підтримкою. Ті глядачі, які таки добралися до автовокзалу або до торгового центру “King Cross Leopolis”, зіткнулися з питанням “А куди далі?”. Ніби й арену видно, а дороги як такої до неї немає. Звичайно, з цього приводу особливо ніхто собі голову не ламав. Бачу ціль – йду навпростець… через паркан іподрому. Тут же підприємливі львів’яни продавали насіння, солені горішки, незрозумілу футбольну атрибутику (навіщо на відкритті дудки?), а дехто і квитки за цілком прийнятну ціну – від 60 до 200 грн. 

Перед стадіоном виникли нові проблеми: усере­дину почали пускати лише в останній момент, намагаючись розважити глядачів концертом на майданчику перед стадіоном. Майже ніхто нічого не знав. Запитувати міліціонерів, яких було чимало, було даремною тратою часу, так само як і стюардів. 

Наприклад, дивно було спостерігати, як волонтери, які виступали на арені, через ґрати передавали свої квитки знайомим та родичам (ходили чутки, що до останнього їм не давали обіцяні перепустки). 

Потрапивши нарешті всередину, побачили найголовніше – футбольне поле, щоправда, слід було зважати на брудні поручні та сидіння (відсутність деяких теж було помітно), добудований, проте місцями все ще не накритий дах. 

Попри загальну не дуже добру оцінку, варто зазначити, що арена, з футбольної точки зору, виглядає досить симпатично. Кольорова гама крісел створює враження наповненості трибун. Саме футбольне поле, за відсутності бігових доріжок, добре видно з будь-якої точки. Але в суботу був не футбол, а шоу, яке розпочалося з 17-хвилинним запізненням.

 Незрозуміле шоу

ДО ТЕМИ

– 12 листопада “Арену Львів” відвідає комісія УЄФА, яка буде приймати стадіон в експлуатацію. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр інфраструктури України Борис Колесніков. “Представник УЄФА був на відкритті, він залишився задоволений, адже УЄФА сподівалося, що ми завершимо лише в березні наступного року. Але вже 15 листопада тут відбудеться футбольний матч збірних України та Австрії”, – сказав урядовець. 

– 7 листопада планують повністю закінчити будівельні роботи на стадіоні. “Ми могли, звичайно, перенести відкриття стадіону на тиждень, на десять днів або на два тижні, але, на жаль, контракти з Шакірою та Анастейшею були підписані ще в серпні. Можна було залишитися взагалі без свята. Користуючись нагодою, потрібно вибачитися за деякі незручності, але будівельники обіцяють 7 листопада залишити стадіон, і я сподіваюся, що назавжди”, – зазначив у Львові Борис Колесніков.

– Що стосується причин затримки термінів будівництва, то, за словами урядовця, причиною став неформатний розмір китайських гайок, якими повинні були прикріплювати дах стадіону, виготовлений у США. “Німеччина підвела мера Львова (Андрія Садового). Ми взяли американську компанію, кріплення, точніше основну конструкцію, зробили в США, а болти і гайки – у Китаї. І це не можна було припасувати, а з’ясувалося це тиждень тому. Будівельники зробили неможливе – і конструкція даху зібрана. За найближчі п’ять-сім днів будуть закінчені профіль і оргскло”, – зазначив віце-прем’єр. Він пояснив, що в останню мить гайки і болти замовили на Дніпропетровському машинобудівному заводі.

Крім того, додатковою перешкодою стала відсутність досвіду виготовлення критих стадіонів. Колесніков наголосив, що за всю історію України не було побудовано жодного критого стадіону.

 

Урочистості були масовими та яскравими. І тут слід подякувати волонтерам, які намагалися-таки створити свято. Не обійшлося без певних недоліків у спробі видати бажане за дійсне. Спочатку прилетів святий Юрій-Змієборець, потім на арену вийшли актори в костюмах різних етносів, що населяють Західну Україну, – бойки, гуцули, лемки. Згодом на сцені почали будувати вежі – символи Львова, почався традиційний ярмарок, як за давніх часів на знаменитій львівській площі Ринок.  

Раптово втрутилися  “темні сили”, жонглюючи вогнем, і застрашний дракон, що символізував недругів, які атакували місто. Вороги підпалили львівські вежі, ратушу. Але городяни мужньо відстояли рідне місто – добро, як і повинно бути, перемогло зло. Львів’яни благословили й коронували засновника міста Данила Галицького. 

Для тих, хто згодом дивився трансляцію по телебаченню, це було зрозуміло, але для глядачів на арені все що відбувалося, більше нагадувало загадку. І варто запитати організаторів: чому вони не захотіли, аби театральне дійство супроводжувалося коментарем. 

Після цього згадали і  спортивні досягнення Львова, команди, якими місто пишається: ФК “Карпати”, гандбольний клуб “Галичанка”, баскетбольний клуб “Політехніка-Галичина” (про футзальні колективи, які нині на перших ролях у чемпіонаті України, або, скажімо, ватерпольне “Динамо” чомусь промовчали). Поза тим, у відеоряді, присвяченому “Карпатам”, не обійшлося без казусів. Так, виявляється, львівський клуб став бронзовим призером чемпіонату Прем’єр-ліги сезону 1997/98 (але ж сама Прем’єр-ліга була створена лише 2008-го). Також “Карпати”, зі слів творців відеоряду, “протягом усіх років незалежності виступають у вищій лізі”, а про те, що два роки львів’яни грали у першій лізі, вирішили забути.

Далі на стадіоні відбувалося те, що не потрапило в офіційну трансляцію. Спочатку львів’яни засвистали критику “помаранчевої” влади, потім “біло-блакитну” владу, а насамкінець і записаний виступ президента Януковича під час його останніх відвідин стадіону у п’ятницю, 28 жовтня.

Згодом на сцену вийшли видатні спортсмени Львівщини – колишні гравці ФК “Карпати” та майстри інших видів спорту. І розпочалося офіційне відкриття стадіону. Довірили його не офіційній особі (крім відеозвернення президента, ніхто з влади ні держави, ні міста не наважився сказати бодай слово!), а дітям. Хлопчик і дівчинка з певними зусиллями  таки перерізали стрічку й прокричали: “Арена Львів” відкрита!”. Власне на цьому офіційна частина завершилася. А в глядачів постало німе питання: “Чому не проззвучав гімнуУкраїни?!”. 

Замість цього, футбольний гімн виконала Руслана, з якою стався згодом неприємний інцидент. Так, коли співачка покидала сцену, один із танцюристів-волонтерів на бігу збив її, і вона впала. Щоправда, на щастя, вона відразу ж піднялася і зникла (на фото). 

А далі було взагалі щось не зрозуміле. На арену запустили гігантські повітряні фігури зміїв та ящірки. Гігантські надувні казкові персонажі літали, величенний змій боровся з істотою, схожою на ящірку, за міфічну жінку з тиграми замість грудей. Наприкінці з'явився інший змій і всіх переміг. Фігурами знизу керували французи. Коли фігури зникли, у багатьох виникло питання: “Що це було?!”. 

Після цього настала черга виступу американки Анастейші, яка змусила на себе зачекати. В цей час глядачі шукали туалети, яких виявилося дуже мало, і черги до них були величезні. Після першої пісні поп-діви більшість потягнулася до виходів. Американка виявилася далеко не Шакірою, і з її творчістю мало хто був знайомий. Ті, хто ж терпляче дослухав співачку, стали свідками феєрверка, який, до речі, більш видовищно виглядав уже за межами стадіону.

Отже, “Арена Львів” офіційно відкрилася. Щоправда, назвати її завершеною, аж ніяк не можна. Роботи на стадіоні ще дуже багато, а справжнє випробування вона пройде 15 листопада, коли тут зіграють перший футбольний матч збірні України та Австрії.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4312 / 1.68MB / SQL:{query_count}