Новий керівник області, добираючи собі заступників, зумів уникнути політичних впливів
Після понад піврічного перебування на чолі області Микола Кміть нарешті отримав змогу привести до стін обласної адміністрації свою команду. Позбувшись літер "т.в.о." і ставши повноцінним керманичем області, минулого тижня пан Кміть підписав заяви на звільнення чотирьом зі семи своїх заступників, а саме: заступникові з питань внутрішньої політики та гуманітарної сфери Тарасові Батенку, заступнику з правових питань та питань координації діяльності з правоохоронними органами Зінону Котику, заступникові з питань соціальної політики Ярославу Пітку та заступникові з питань агропромислового комплексу Іванові Стефанишину. А вже у вівторок голова ЛОДА оприлюднив прізвища тих, кого хотів би бачити на вакантних місцях. Ними стали Володимир Крайовський, Сергій Таратута, Ярослав Кашуба та Ярослав Панюра.
Микола Кміть продемонстрував доволі нетрадиційний для українського державного управління підхід до вибору заступників. У нових призначеннях не вчувається жодних політичних ноток, натомість цього разу доволі очікувано, з огляду на особу самого керманича області, у владні коридори запросили переважно людей бізнесу. Сергій Таратута тривалий час працював разом із Миколою Кметем: обіймав керівні посади у структурах, що займалися збутом ТМ "Моршинська". Ярослав Кашуба - людина не лише від бізнесу, а й з чималим досвідом державного управління в галузі захисту підприємництва. Бізнесова діяльність Ярослава Панюри тісно пов'язана із сільським господарством. Винятком став лише Володимир Крайовський, уся трудова діяльність якого пов'язана із Національним університетом "Львівська політехніка".
Несподіванкою стало й оприлюднення кандидатур ще до їх остаточного затвердження Кабміном, адже зазвичай інформація про нові призначення стає відома широкому загалу лише після того, як на кадровому наказі підсихають усі необхідні підписи. Натомість, коли остаточно буде затверджено кандидатури, запропоновані Миколою Кметем, невідомо, адже чимало залежатиме й від політичної ситуації в країні. Так само невизначеними остаточно залишаються й обов'язки, які виконуватимуть нові заступники.
Адже Микола Кміть має намір змінити функціональну структуру обласної адміністрації, додавши до державної системи управління бізнесові підходи менеджменту. Щоправда, наразі нова концепція структури ще чітко не прописана. З огляду на сфери діяльності обранців голови ЛОДА, можна передбачити, що Володимир Крайовський курируватиме напрям освіти та молодіжної політики, Ярослав Кашуба - соціальної політики та підприємництва, а Ярослав Панюра, відповідно, напрям сільського господарства. Першим заступником пана Кметя далі буде Валерій П'ятак. На своїх посадах також залишилися Олександр Ганущин та Тарас Федак.
Більшість представників команди Миколи Кметя вже знайома між собою. Винятком знову ж таки є Володимир Крайовський, якого не знає жоден із представників команди.
* * * * *
Народився 1970 року у Львові.
Має вищу юридичну та вищу економічну освіти. Окрім цього, є магістром державного управління.
1995 - 1996 рр. - заступник головного лікаря лікарні швидкої медичної допомоги.
1996 - 1998 рр. - заступник гендиректора СП ТОВ "Новеком".
1998 - гендиректор ТОВ "Західний медичний центр".
1998 - 2005 рр. - курирував у структурі ЛОДА напрямок сім'ї та молоді.
2005 - 2006 рр. - старший науковий працівник Західного наукового центру НАН і МОН України. Доцент університету "Львівська політехніка" (за сумісництвом).
З серпня 2006 року - голова представництва Держкомітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Львівській області, радник голови Держкомпідприємництва України.
Одружений, виховує доньку.
Народився 1961 року на Львівщині в селянській родині.
1981 р. - закінчив Львівський технікум промислової автоматики, а 1989 р. - факультет автоматики Львівського політехнічного інституту.
1991 р. - обраний головою профкому студентів та аспірантів Львівського політехнічного інституту.
1994 - 1997 рр. - навчався в аспірантурі університету "Львівська політехніка", а з 1997 р. - асистент, старший викладач кафедри ЕОМ.
1999 - 2004 рр. - обіймав посаду директора студмістечка Львівської політехніки.
2002 р. обраний депутатом Львівської міської ради.
2005 р. виконував обов'язки проректора з навчально-виробничої роботи Львівської політехніки.
З 2007 року є проректором з навчально-виробничої роботи.
Народився 1958 року на Львівщині.
У 1981 році закінчив Львівський сільськогосподарський інститут.
Після закінчення інституту працював інженером-технологом у Нестерівській районній агропромтехніці.
1988 р. - заступник генерального директора агропромислового комбінату "Нестерів".
1989 р. - директор Нестерівського ВТП "Агропромтехніка", згодом - директор ЗАТ "Жовківський агротехсервіс".
З 1996-го - генеральний директор Західноукраїнської регіональної біржі.
2000 р.- начальник управління харчової промисловості, торгівлі та побутових послуг Львівської ОДА.
2001 р. - комерційний директор Департаменту харчової промисловості та торгівлі корпорації "ЕкоЛан".
2003 р. - президент ТзОВ "Агро-Лан".
Одружений, має двох дітей.
Народився 1969 року в Маріуполі Донецької області в сім'ї робітників.
У 1985 році вступив до індустріального технікуму, згодом працював на комбінаті "Азовсталь".
У 1989 р. вступив до Приазовського державного технічного університету на спеціальність "Обробка металів", а у 1991 році перевівся на навчання в Чеський технічний університет в м. Прага.
Після закінчення університету повернувся в Україну, де займався приватним бізнесом.
У 2000 р. - заступник директора на СП "Нова", а вже у 2001-му - переведений у м. Донецьк на посаду директора філії СП "Нова".
2005 р. - національний менеджер з особливих каналів збуту ЗАТ "IDS" у Києві.
З 2008 року - радник голови Львівської ОДА.
Одружений, виховує доньку і сина.