Мішель Платіні на чолі офіційної делегації УЄФА відвідав Львів. Наше місто стало першою зупинкою посадовця у його дводенному турне українськими містами-господарями фіналу чемпіонату Європи. Фактично це остання інспекція високих гостей перед остаточною здачею основних львівських об’єктів до Євро-2012. Під час візиту президент УЄФА відвідав львівське летовище та новий стадіон. На обох об’єктах Мішель Платіні відзначив суттєвий прогрес у будівництві.
Крім того, аби француз був задоволений і через кілька місяців, Львову ще чимало доведеться зробити. Адже наразі львівська арена готова лише на 82%. Це при тому, що, відповідно до інформації сайта ДП “Дирекція з будівництва об’єктів до Євро-2012”, станом на 10 березня готовність львівської арени становила 50%. Тобто, за півроку побудували трохи менше як 30% (!). Тепер впродовж місяця доведеться доробити ще 20%. У той же час термінал нового летовища не готовий на 30%, а злітна смуга – майже на 40%.
І ще одне – мало хто про це згадує, але, відповідно до початкових вимог УЄФА, львівський стадіон мали здати в експлуатацію ще у червні 2010 року.
Вже у Донецьку, де президент УЄФА зробив другу зупинку, пан Платіні зазначив, що він не вбачає жодної проблеми в тому, що деякі з українських арен Євро-2012 були побудовані за державні кошти.
– Усі великі і відомі стадіони світу перебувають або на державному, або на муніципальному утриманні. Тим паче, в нас лише два стадіони побудувала держава, інші два споруджені за приватні інвестиції, – підтримав президента УЄФА віце-прем’єр – міністр інфраструктури України Борис Колесніков.
Ознайомившись із темпами підготовки Донецька до єврочемпіонату, президент УЄФА о 17.30 відлетів до Харкова. Саме перша столиця стала останнім пунктом призначення глави УЄФА у перший інспекційний день. Сьогодні Мішель Платіні має проінспектувати Київ і провести там підсумкові зустрічі.
Знаючи смаки Мішеля Платіні, на стадіоні виконали величезну роботу із благоустрою насамперед футбольного поля. “Перше, на що я дивлюсь, коли відвідую арену, – це футбольне поле. Адже глядачі, які дивитимуться матчі через телетрансляції, бачать лише картинку. Тому якість газону для гри і для глядачів дуже важлива. Друге, на що я звертаю увагу, – це система безпеки, що важливо для всього Євро-2012”, - заявив Платіні.
Тому не дивно, що за кілька днів було вистелено зелене покриття арени, яке вирощували два роки, зараз покриття інтенсивно поливають. Як бонус до візиту президента УЄФА на стадіоні встановили футбольні ворота.
ТерміналПропускна здатність у режимі роботи приліт/відліт: 1000 пас./год. Кількість поверхів: три Паркінг: 1300 м/м Бюджет: 1,4 млрд грн Початок будівництва: вересень 2009 р. Завершення будівництва: грудень 2011 р.
Новий аеровокзал Міжнародного аеропорту “Львів” відповідатиме усім вимогам терміналів міжнародних аеропортів з повним комплексом послуг та мінімальними затратами часу. Його пропускна здатність становитиме максимум 700 пас. на годину в один бік та 1000 у режимі роботи приліт/відліт. У центральній частині на першому поверсі розмістяться зали очікування та реєстрації пасажирів, обробка багажу, а на другому і третьому поверхах здійснюватимуть митний, прикордонний контроль та контроль на авіаційну безпеку. Для зручності пасажирів працюватимуть 29 стійок реєстрації, 18 стійок паспортного контролю, 9 пунктів контролю проходження на авіаційну безпеку. За даними ДП “Дирекція з будівництва об’єктів до Євро-2012 у м. Львові”, стан готовності нового пасажирського терміналу – 70%.
|
КОМЕНТАР |
Мішель Платіні, президент УЄФА: |
– Я бачу великі зміни. Владі багато чого вдалося зробити. Ми спостерігаємо дуже значний крок уперед. На даному етапі вже немає великих проблем, але залишилися незначні. Я довіряю людям, з якими працюю, і ми всі докладемося до того, щоб просуватися уперед. Завтра (27 вересня – “Пошта”) ми матимемо програму в Києві і, можливо, зустріч із президентом України, з яким ми обговоримо незначні проблеми, які ще треба врегулювати. Багато проблем нема. Але, звичайно, треба закінчити ще один бік стадіону, в аеропорту дійти фінального кінця. Звичайно, півтора року тому не було ще аеропорту, не було навіть злітної смуги. Сьогодні з міським головою та головою Львівської ОДА ми розмовляли про стадіон, аеропорт, поселення людей, які приїжджатимуть, та інші загальні питання. |
Злітна смугаPCN злітної смуги 55 (існуюча 27) Пропускна здатність смуги 20 літаків/год. Максимальний тип літака “Boeing 767” (клас “Д”) Початок будівництва: квітень 2009 р. Завершення будівництва: грудень 2011 р. Реконструкція наявної смуги Міжнародного аеропорту “Львів” передбачає добудову нової частини – довжиною 900 м та заміну полотна частини смуги. Загальна довжина аеродрому після реконструкції становитиме 3500 м. Стан готовності злітно-посадкової смуги аеропорту (з подовженням з 2510 м – до 3305 м) становить 62%.
|