Непрофінансовані заходи протипаводкових програм, застарілі дамби без ремонту, незаконний видобуток гравію з русел гірських річок, самовільна вирубка лісів (особливо на Старосамбірщині) - все це причини шкоди, заподіяної Львівщині цьогорічною липневою водяною стихією, зазначає Олексій Баганець, прокурор Львівщини. "Область не була готова до такої повені", - констатує він. До грудня 2007 р. на Львівщині не виконували протиповеневих заходів - не було регіональної програми. Хоча торік у грудні Львівська облрада ухвалила регіональну комплексну програму поліпшення екологічного стану рік Дністер і Стрий та укріплення берегів (із фінансуванням на 37 млн грн. - "Пошта"), але та не виконувалася, бо грошей не дали. Дамби ж на Дністрі та Стрию вже давно потребують ремонту, оскільки їх зводили ще у 1960 - 1970 роках. На ці потреби необхідно майже 12 млн грн, тоді як із держбюджету виділили лише половину цієї суми. Щодо незаконного видобутку гравію, то прокуратура виявила факт забору однією з фірм 100 тис. куб. м піщано-гравійної суміші з русла ріки Стрий. Це завдало державі збитків на майже 3 млн грн. За цим фактом порушено кримінальну справу.
За попередніми підрахунками обласного МНС, липнева повінь завдала Львівщині шкоди на 340 млн грн. Обласна ж прокуратура наполягає: збитки завищили, а сума шкоди є меншою.
Тим часом обласна прокуратура попередила незаконне використання 28 млн грн із коштів на ліквідацію повені. "Прокурорські перевірки засвідчили, що в окремих випадках суми відшкодування штучно завищили. Керівники у районах за рахунок коштів для ліквідації стихії хотіли вирішити інші соціальні проблеми: відремонтувати дитсадки, школи, лікарні та дороги. Звісно, це варто робити, але протизаконно використовувати фінанси, передбачені на усунення наслідків стихії", - акцентує
О. Баганець. Так, на Старосамбірщині необґрунтовано внесли у список капремонт будівлі соціального призначення на 1,1 млн грн. У Бориславі безпідставно намагалися отримати кошти на ремонт двох мостів (один вартістю 8 млн грн, інший - 15 млн грн). Складали в області і неправдиві дефектні акти. В одній із сільрад Самбірщини з держбюджету отримали субвенцію на понад 100 тис. грн. Відтак, за зловживання службовим становищем та службове підроблення порушено кримінальну справу. Ба більше, п'ятеро мешканців Турківщини намагалися отримати відшкодування від держави як потерпілі від повені. Але ці люди постраждали від стихії ще ... 1983 року (тоді їм вже виплатили компенсацію та надали інше житло. - "Пошта"). "Троє з осіб отримали повторно компенсацію, адже Турківська міськрада не скасувала їхнє право власності на старі помешкання, які не знесли", - каже О. Баганець, додаючи, що за цим фактом обласна прокуратура звертатиметься до суду.