Мода на двоколісний відпочинок

Львів’ян усе частіше можна побачити на велосипедах не лише дорогою на роботу чи навчання, а й у вихідні цілими сім’ями

Львів’ян усе частіше можна побачити на велосипедах не лише дорогою на роботу чи навчання, а й у вихідні цілими сім’ями

Те, що за кордоном вже давно стало популярним, лише зараз набирає обертів в Україні. Так, активний відпочинок і здоровий спосіб життя поєднуються у велосипедному туризмі. Поки ще надворі чудова осіння погода, є добра нагода вибратися на роверах за місто разом із друзями. 

Дешево, сердито і корисно!

Усі знають, що їзда на велосипеді корисна. Насамперед це безцінна користь для нашого організму: голландські науковці довели, що велосипедисти живуть на два  роки довше, ніж пішоходи, і на п’ять років довше за автомобілістів. Щодо користі навколишньому середовищу, велосипед – екологічно чистий вид транспорту. І не забувайте про емоції: їзда на велосипеді – це гарантоване поліпшення настрою. 

У Львові велотуризм набуває великої популярності. Про це свідчить та кількість велоклубів та громадських організацій, що пропонують такий спосіб відпочинку. Щоб стати велосипедним туристом, не обов’язково бути спортсменом, – головне вміти їздити на велосипеді та знати правила дорожнього руху. 

 “Саме тому наш велоклуб, окрім подорожей та змагань, займається навчанням їзди на велосипеді для дітей, – розповідає “Пошті” Олександр М’якушко, голова клубу велосипедного туризму “Колесо вітрів”. – Для початківців у цьому виді відпочинку варто зазначити, що якість  подорожей залежить від дороги та самого велосипеда, адже 60 км асфальтованою і лісовою дорогою, це не одне і те ж. Для початківців клуб “Колесо вітрів” організовує мандрівку “Зустріч весни” – це зазвичай остання неділя березня, довжина маршруту приблизно 30 км. Ми їдемо від пам’ятника Т. Шевченкові у центрі Львова, по вул Личаківській, у с. Лисиничі, де встановлений перший у Галичині громадський пам’ятник Кобзареві. Окрім краєзнавчого аспекту, ця подорож для початківців є цікавою тим, що дорогою маємо різні покриття: асфальт, бруківку, лісову та ґрунтову дорогу”. 

За словами Олександра М’якушка, офіційних туристичних маршрутів для велосипедистів у Львові немає, але найпопулярнішою є мандрівка “Зелене кільце Львова” – ця велопрогулянка охоплює всі львівські парки.

Цікавішими, звісно, є подорожі за місто. За словами велотуристів, найпопулярнішим є маршрут Жовква – Крехів – Страдч. Довжина такої поїзди становить приблизно 110 км, захоплює вона древніми історичними пам’ятками та природою Розточчя. 

“Пошта” поцікавилась у туристичних агенціях – така ж екскурсія автобусом коштуватиме від 130 грн. Тому ще однією вигодою, окрім поліпшення здоров’я, у велотуризмі є фактично безкоштовність мандрівок. Адже, щоб проїхати згаданим вище маршрутом, потрібно мати велосипед і  гроші на обід. Також є популярними маршрути “Золота підкова Львівщини” та  Львів – Тустань – Львів.   

Cпорт, відпочинок…

Велоклуби є не лише у Львові, велотуризм активно розвивається у Жовкві та Соснівці. Зокрема, велотуристи зі соснівського благодійного фонду “Еко-милосердя” двічі об’їхали Карпати, а у 2005-му здійснили майже неможливе – дитячий веломарафон “Україна – Атлантика”, подолавши 3500 км через вісім країн Європи. 

А цього року в серпні юні велотуристи з м. Соснівки здійснили черговий унікальний веломарафон містами і селами України. Він мав назву “Хочемо жити в незалежній Україні”. Його маршрут проліг через 

Львів – Івано-Франківськ – Чернівці – Кам’янець-Поділь­ський – Вінницю – Умань – 

Черкаси – Канів – Київ – Житомир – Рівне – Луцьк – 

Червоноград. Соснівчани подолали майже 2000 км протягом 32 днів. Це був найбільший дитячий веломарафон в Україні.

 …і комерція

Велотуризм активно входить в  інфраструктуру відпочинку, саме тому на базах відпочинку, в санаторіях та на кемпінгах поблизу Львова з’явилась така послуга, як велоподорож. Комерційно привабливим він стає і у Львові. 

“Зазвичай моїми клієнтами є люди з інших міст. Найчастіше з Києва, Одеси та Криму. Проте приблизно 20% моїх клієнтів – львів’яни. Для українських людей велотуризм як спосіб відпочинку є дещо новим, на противагу моїм клієнтам з Італії чи Іспанії, для яких велосипед є звичним засобом для  відпочинку. Що цікаво, українці, які  наважуються на туризм із велосипедом, – це люди до 40 років, а з іноземців ним цікавляться люди старшого віку, – розповідає “Пошті” Микола Хилюк, організатор велоподорожей та екскурсовод. – Я пропоную два маршрути по Львову: перший – охоплює стару частину міста, а другий – зорієнтований більше на міські парки. Подорожі закінчуємо біля Швейка з велосипедом біля входу в ратушу. Найчастіше обирають перший маршрут, адже він триває лише дві години і охоплює 11-12 км. Також нещодавно ми запровадили екскурсію Львівщиною “Від Львова до “Карпатського моря”: це подорож на два дні протяжністю 54 км. Вона охоплює села Верхнє Синьовидне, Довге та місто-фортецю Тустань”.

Велосипед – придбання 

на все життя

Сьогодні велосипеди хорошої якості коштують від 3 тис. грн. Не потрібно лякатись таких цін, адже часто велосипед ви купуєте лише раз у житті. Та, коли немає такої матеріальної змоги, можна взяти велосипед напрокат. Цю послугу пропонують багато веломагазинів Львова.

“Мінімальна ціна за годину прокату велосипеда становить 25 грн. А ціни на подорожі залежать від кількості учасників і коливаються від 90 до 320 грн по Львову (деталі на сайті openlviv.com). До того ж технічне обслуговування протягом подорожі лежить на мені”, – каже Микола Хилюк.

У Львові велотуризмом здебільшого цікавиться молодь. Нагадаємо, що їздити  дорогою на велосипедах дозволяється тим, хто вже досяг чотирнадцятиріччя. Щоправда, ґендерної рівності у велотуризмі немає, зазвичай хлопців утричі більше, ніж дівчат. Поза тим, не варто це пов’язувати з травматизмом, адже, за словами голови велоклубу “Колесо вітрів”, якщо людина володіє їздою на велосипеді і знає правила безпечного руху, то рівень травматизму майже нульовий. До речі, цього року “Колесо вітрів” видало другий підручник – “Безпека велосипедиста”.

Певних протипоказань для заняття велотуризмом немає, головне – розраховувати свої сили і все робити в міру. Загалом велотуризм – це ідеальний відпочинок для сім’ї чи романтичного вікенду. У столиці вже пропонують як подарунок для друзів, коханих сертифікат на веломандрівку. У Львові такої послуги ще немає, проте чи потрібен вам сертифікат, аби зробити близьким людям приємне? Витягуйте друзів з-перед телевізорів, а велосипеди – з гаражів, і гайда наввипередки з вітром!

Ольга Лех 

 

 

 Довідка 

16 жовтня ГО “Колесо вітрів” організовує велоподорож “Львівське Опілля” (с. Давидів, Старе село, Звенигород). Коротка, одноденна поїздка – 62 км. Усі, хто бажає долучитись, звертайтесь у велоклуб за адресою: 

вул. В. Великого, 125а, або 

за тел.: 63-12-14, 63-01-36. 

 

ДО ТЕМИ

Повний набір велотуристаВелосипед повинен бути справний, на ньому мають бути світловідбивачі, а на велотуристові - яскрава форма, бажано мати велошолом, а для того, щоб не втомлювались руки, потрібні спеціальні рукавиці. Варто зауважити, що зі звичайним рюкзаком на плечах досить важко їхати, тому бажано придбати спеціальну велосумку. На велосипеді повинен бути фляготримач, адже на те, щоб зупинятись та витягувати питво зі сумки піде багато часу. В сумку бажано покласти дощовик, карту місцевості, аптечку та міні-обід. Мінімальний набір інструментів, запасну велокамеру не обов'язково мати кожному, це зручно брати на групу. Це те, що потрібно мати, коли їдете в одноденну подорож. Якщо ж ви зібралися чкурнути велосипедами далеко за місто, то, підбираючи спорядження, повинні знайти золоту середину, щоб узяти те, без чого неможливо обійтися, хоча водночас для велоподорожі пригодиться все. Ваше спорядження залежить від місцевості та пори року: намет, спальник, казанки, туристичний килимок, теплий одяг. "Пошта" нагадує, що найчастіше забувають такі речі, як сірники, мило, ліхтарик, побутовий шнурок та церату, щоб накрити намет у разі дощу.

 

 

Коментар

                       Олексій Фролов, велотурист:

- Велотуризм корисний не лише для здоров'я, також розвиває кругозір, адже Львівщина - унікальна місцевість для подорожей, вона насичена історичними пам'ятками, ти можеш спробувати помандрувати лісом або ж позмагатися в горах з друзями на швидкість. До речі, велотуризм набуває сьогодні популярності і як спортивне заняття. Так, щокварталу у Львові відбуваються змагання з техніки велосипедного туризму. Я радив би всім відпочивати з велосипедом, бо нині це неабияка нагода познайомитися з великою кількістю нових, креативних та активних людей. А щоб не траплялося ніяких курйозів на дорозі, радив би туристам знати етику не лише велосипедистів, але й автомобілістів.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4224 / 1.67MB / SQL:{query_count}