Депутати Львівської міської ради планують дозволити приватизацію приміщень у пам'ятках культурної спадщини Львова. Не зупиняє міських обранців і те, що така приватизація заборонена Законом України.
Питання про дозвіл приватизації внесено у порядок денний сьогоднішньої сесії. Депутати аргументують свою ініціативу тим, що дія закону, який прийняли в лютому 2005 року, ...надто затягнулася в часі.
"До певного часу приватизовувати квартири та нежитлові приміщення у пам'ятках архітектури було можна. Потім придумали тимчасову заборону. Багато людей не встигли приватизувати квартири. Склалась ситуація, коли, наприклад, у будинку є шість квартир - чотири приватизовані, а дві ні. Відповідно, мешканці не можуть створити ОСББ, тобто порушуються їхні права. Ми хочемо дозволити приватизовувати приміщення в пам'ятках місцевого значення. Чому люди повинні страждати через закон, який приймали тимчасово!?" - сказав у коментарі "Пошті" Степан Павлюк, депутат Львівської міської ради, член фракції "Свобода".
Проти такої ідеї депутатів уже категорично висловилися особи, які відповідають за збереження культурної спадщини в області. За словами Василя Івановського, начальника управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА, рішення депутатів суперечитиме Закону України "Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини", адже дія закону поширюється на всі пам'ятки культурної спадщини, незалежно від їхнього статусу. Закон припинить свою дію лише тоді, коли ВР затвердить перелік пам'яток культури, що не підлягають приватизації. Цей перелік досі не затвердили. Якщо львівські депутати таки наважаться проголосувати за проект цієї ухвали, пан Івановський обіцяє звернутися в прокуратуру.
Однак завзятості депутатів можна лише подивуватися. За словами Степана Павлюка, навіть якщо прокуратура скасує рішення міської ради як незаконне, вони все ж розглядатимуть його ще раз та "захищатимуть права громадян".