Місто, де читають

Уже наступного року Львів може долучитися до мережі творчих міст ЮНЕСКО (Creative Cities network). У міській раді вважають, що місто Лева має претендувати на звання літературної столиці.

Уже наступного року Львів може долучитися до мережі творчих міст ЮНЕСКО (Creative Cities network). У міській раді вважають, що місто Лева має претендувати на звання літературної столиці.

Ініціативу щодо визначення творчих міст в ЮНЕСКО започаткували 2004 року. Мережа таких полісів сьогодні об'єд­нує 12 міст у шести галузях: література, дизайн, фольк-арт, медіа-арт, музика та кулінарія. Завдання мережі - зробити динамічнішими стосунки між творчими містами та привернути до них увагу туристів. Адже зараз у Європі дедалі популярнішим стає креативний туризм. У галузі літератури статус творчого поки що здобули лише два міста  - Единбург та Мельбурн.

Зараз у Львівській міській раді розробляють концепцію входження до мережі та підраховують шанси туди потрапити.

"За всіма показниками, Львову варто увійти до цієї мережі у статусі літературної столиці. Останніми роками місто має все більше ініціатив щодо книговидання та літератури. Львів має добру динаміку розвитку міста, яке читає. Минулого року Львів­ський форум видавців прийняли в Європейську асоціацію книжкових ярмарків, тому можна говорити, що ми вже вийшли на міжнародний рівень. Ми ведемо листування з ЮНЕСКО і поступово заповнюємо аплікаційні форми, які потрібні. Сьогодні місто ще має достатньо проблем. Зокрема, найбільшою є мовна, оскільки ми не маємо достатньо перекладів з української англійською. Це суттєво гальмує нашу інтеграцію. Ми сподіваємося, що це буде двосторонній процес і наш вступ активізує перекладацьку діяльність", - сказав "Пошті" Василь Косів, заступник міського голови з гуманітарних питань.

У Ратуші впевнені, що Львів міг би претендувати на звання творчого міста і в інших напрямках, зокрема музиці. Однак місту бракує інфраструктури концертних залів, яка є необхідною умовою вступу до мережі. Водночас, пишаючись досягненнями у книговиданні, посадовці мовчать про втрати, яких зазнала книжкова галузь у Львові останніми роками. За даними Олександра Афоніна, голови Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів України, з кінця 1980-х - початку 1990-х років кількість книгарень в Україні зменшилась майже у вісім разів (!), і Львів не є винятком.

Нагадаємо, не так давно, 28 серпня, у Львові відбулись виїзні збори оргкомітету "Україна - зона культурного лиха". У центрі уваги опинились численні львівські книгарні, які було закрито останніми роками, та стан української книги. Представники оргкомітету переконані, що Львів уже давно належить до зони культурного лиха. На сайті проекту місто - на другому місці за кількістю скарг. А голова Львівської асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Михайло Ватуляк нещодавно видав альбом "Львів - зона культурного ли­ха", до якого увійшли фотографії 40 львівських книгарень, які закрили за роки незалежності. За словами автора альбому, знайти їх було нескладно...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4836 / 1.55MB / SQL:{query_count}