У зоні небезпеки

Упродовж серпня у Львові вже сталося чотири ДТП за участю велосипедистів, унаслідок яких загинув чоловік і зазнали травм троє дітей

Упродовж серпня у Львові вже сталося чотири ДТП за участю велосипедистів, унаслідок яких загинув чоловік і зазнали травм троє дітей

 

Працівники ДАІ Львова б’ють на сполох: кількість ДТП за участю водіїв двоколісних транспортних засобів улітку цього року суттєво зросла. Як розповіла “Пошті” Ірина Пилат, інспектор групи профілактичної роботи міського ДАІ, у результаті зіткнення велосипедиста з автомобілем “Опель-Віваро” 4 серпня водій “двоколісного” був важко травмований. Чоловіка госпіталізували до реанімаційного відділення, де він пізніше помер. Окрім цього, після зіткнень із автівками тілесні ушкодження отримали 14-річний хлопчик та 13-річна дівчинка.

– Цьогоріч сталось 45 ДТП за участю водіїв двоколісних транспортних засобів. Із них 20 – із вини велосипедистів, що вдвічі більше, ніж торік, – повідомляє  керівник прес-служби УДАІ ГУ МВСУ у Львівській області Світлана Добровольська. – Утричі збільшилась і кількість велосипедистів, що загинули внаслідок цих ДТП – з початку року це вже три особи. При цьому число травмованих зросло вдвічі – до 17 осіб.

Спершу правила, потім велосипед…

За словами працівників відділу ДАІ, найчастіше ДТП трапляються з вини водіїв двоколісних транспортних засобів. Основною причиною, за словами Світлани Добровольської, є недотримання ними Правил дорожнього руху.

– Задля уникнення небезпеки на дорогах слід, по-перше, запровадити систему велодоріжок, які є в усьому світі, щоб укотре не наражати велосипедистів на небезпеку. По-друге, водії і автомобілів, і двоколісних транспортних засобів зобов’язані дотримуватись Правил дорожнього руху. Варто подбати про те, щоб велосипед освітлювався, щоб його було добре видно на дорозі. Також велосипедисту слід пам’ятати про звичні правила безпеки – не можна виїжджати на середину дороги, слід триматися узбіччя та переїжджати дорогу в безпечних місцях.  

У ДАІ нагадують, що рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку. Однак, навіть якщо Вам 14-ть, не поспішайте виїжджати на дорогу. Спершу необхідно вивчити Правила дорожнього руху та дорожні знаки. Ознайомитись із Правилами закликає керівник Львівського велосипедного клубу Анатолій Яремчишин.

– Кожен велосипедист, який виїжджає на автодорогу, повинен обов’язково вивчити Правила дорожнього руху. Щоб уникнути небезпеки, варто бути дуже обережним. Не обганяти інших велосипедистів (особливо, якщо рухаєшся по завантажених автодорогах), не їздити по автобанах, мати  маркувальні елементи: спереду – фару, ззаду – червоний ліхтарик, що блимає або  постійно світиться, не брати пасажирів (окрім дітей на відповідно пристосованих кріслах).

Велосипедне бездоріжжя

За словами велосипедистів, чи не найбільшого клопоту їм завдає відсутність відповідної інфраструктури. Члени велосипедного клубу вже неодноразово зверталися до влади міста з проханням обладнати шляхи велодоріжками. Крім того, організація прагне, щоб елементи велосипедної  інфраструктури були не тільки в місті, але й за його межами. Дещо намагаються робити своїми силами: велосипедний клуб проводить  маркування туристичних шляхів для велосипедистів та розіставляє знаки, щоб водій “двоколісного” міг безперешкодно  орієнтуватися на дорозі. “Частина коштів для маркування надходить зі спеціальних програм,  проте найчастіше кошти вкладає влада. Чиновники  повинні бути зацікавлені в безпеці учасників дорожнього руху”, – зазначає Анатолій Яремчишин.

Щодо Львова, то тут влада обіцяє протягом десяти років збудувати повноцінну мережу велодоріжок. “Цього року з бюджету розвитку міста виділено 1 млн грн на розвиток велоструктури Львова. За ці гроші вдасться збудувати велодоріжку на вулицях Науковій і Стрийській.  Окрім цього, нам пообіцяли, що на кожній вулиці, яка є в схемі веломережі міста і яку будуть  капітально реконструювати цього року, закладуть у проект будівництво велодоріжки. Реалізація веломережі, а це 350 км доріжок, за рік не відбудеться. І на початках вона виглядатиме квадратно-гніздовим методом: тут шматок, там шматок. Через 5 років вона набуде обрисів суцільної системи, а через 10 років буде повноцінна мережа”, – розповів “Пошті” Олег Шмід, радник міського голови з питань велоінфраструктури. Наразі ж велосипедистам доводиться чекати на обіцяну інфраструктуру і бути вкрай обережними на дорогах.

 

ДОВІДКА

За словами Ірини Пилат, слід пам’ятати, що велосипедисти – повноцінні учасники дорожнього руху, і за порушення  ними правил передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 136 грн. Якщо порушення вчинені водієм велосипеда в стані алкогольного сп’яніння, сума штрафу зростає  до 170 грн.  У випадку аварійної ситуації з вини велосипедиста грошові стягнення сягають 255 грн. Карають порушників і громадськими роботами від 20 до 40 годин. Проте найбільшим покаранням для велосипедиста-порушника може стати втрата здоров’я і навіть життя.

 

КОМЕНТАР

Олег Мицик, юрист:

– Велосипедист повинен розуміти, що, зважаючи на визначення велосипеда як транспортного засобу, він є водієм. Виїжджаючи в дорогу, водій велосипеда, як і будь-якого іншого транспортного засобу, повинен переконатися в дотриманні цілої низки правил. А саме: їздити на велосипеді можна з 14-річного віку, бути обладнаним належним чином – мати спереду ліхтар, а ззаду катафоти. Одяг велосипедиста повинен теж бути специфічним і мати світловідбивання. І найголовніше, кожен водій двоколісного транспортного засобу повинен розуміти, що він є вразливим як учасник дорожнього руху і має сам себе оберігати.

У випадку ДТП водієві велосипеда слід першочергово повідомити про пригоду в ДАІ чи переконатися, що інший учасник дорожнього руху або свідки викликали працівників ДАІ. Отримавши тілесні ушкодження, водій повинен пересвідчитися в лікувальному закладі, що вони зафіксовані у повному обсязі, як отримані внаслідок ДТП. А також переконатись, що працівники лікувального закладу повідомили про травмування у відповідний підрозділ ДАІ, оскільки часто трапляються випадки, коли тілесні ушкодження не зафіксовані. У випадку отримання тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості й тяжчих (перелом хоча б кісточки пальця) або струсу мозку, який не проходить більше ніж через 21 день, вимагати порушення кримінальної справи. Зважаючи на право на відшкодування понесених збитків, зібрати їх матеріальні докази. Просити лікарів фіксувати всі призначені ліки та процедури в історії хвороби, збирати всі чеки та квитанції. Зрештою, з першої хвилини слід користуватися послугами юриста, компетентного у питаннях ДТП, якому довіряєте.

 

ДО ТЕМИ:

Велосипедистам на замітку

Вимоги до водіїв велосипеда:

• Велосипеди повинні  бути  обладнані звуковим сигналом та світловідбивачами:  спереду – білого  кольору,  з обох боків – оранжевого, ззаду – червоного.

• Для  руху  в  темну  пору  доби та в умовах недостатньої видимості на велосипеді необхідно увімкнути ліхтар (фару).

• Водії велосипедів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним,  щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

Велосипедистам забороняється:

• керувати велосипедом із несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості – з вимкненою фарою і заднім ліхтарем на мопеді чи без світловідбивачів на велосипеді;

• рухатися по автомагістралях і дорогах для  автомобілів,  а також по проїжджій частині, коли поряд є велосипедна доріжка;

• рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

• під час руху триматися за інший транспортний засіб;

  їздити, не тримаючись за кермо, та  знімати  ноги  з  педалей;

• перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років,  на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками;

  буксирування мопедів і велосипедів;

  буксирування причепа,  не передбаченого для експлуатації цих транспортних засобів.      

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4200 / 1.64MB / SQL:{query_count}