Догори!

Львівський магістрат обладнають сучасними скляними ліфтами

Львівський магістрат обладнають сучасними скляними ліфтами

До кінця року Львівська міська рада відреставрує вежу ратуші та з ініціативи міського голови облаштує у дворику два прозорі скляні ліфти.

Нагадаємо, що сьогодні ліфт магістрату може доправити людину  лише на четвертий поверх.

Водночас кілька років тому в приміщені міськради облаштували ще один мансардний п’ятий поверх, де осіли працівники переважно департаменту економічної політики, які, до слова, видають чи не найбільшу кількість дозволів та погоджень. Окрім цього, конструкція старого ліфта не враховує потреб неповносправних.

“Управління капітального будівництва міськради замовило виготовлення проекту будівництва двох приставних ліфтів, які їздитимуть аж до п’ятого поверху та  зможуть перевозити більшу кількість людей. Та, найголовніше, дадуть змогу неповносправним дістатися верхніх поверхів. Я особисто не раз бачив, коли  людину на візочку фактично на руках несли на другий поверх, оскільки у ліфт заїхати було неможливо”, – каже Зіновій Лагус, керівник майстерні №1 інституту “Укрзахідпроектреставрація”.

За його словами, якщо ди­витися зі середини магістрату, то ліфти будуть на місці арки з вітражем. Конструкції будуть навісними, а кабінки прозорими.

Щодо старого ліфта біля головної сходової клітки, то його демонтують. Натомість планують облагородити шахту клумбою. “Це була пропозиція мера. Замість старої шахти  буде простір. Унизу будуть рости квіти, і це  гарно виглядатиме, розповів Ігор Фалюта, в. о. начальника управління капітального будівництва ЛМР. При цьому додав, що наразі проект на стадії виготовлення, тому точної вартості облаштування нових підіймачів він назвати не може.
Ігор Черняк, заступник начальника управління охорони історичного середовища ЛМР, наголошує, що приміщення магістрату є пам’яткою архітектури національного значення, тому будь-які зміни у його будові затверджують у Києві.

– Зважаючи на те, що ліфт буде всередині подвір’я, а кабінки будуть прозорі, цей проект не викликає жодних пам’яткоохоронних заперечень. Тож наше управління погодило реставраційне завдання. Далі його погоджуватимуть в   управлінні охорони культурної спадщини Львівської ОДА, після того у Міністерстві культури в Києві. Тобто, це не остаточне рішення, і на будь-якому етапі воно може бути відкориговане, – зазначив Ігор Черняк. При цьому додав, що у Європі такі прозорі ліфти використовують у багатьох пам’ятках архітектури навіть на фасадах, оскільки вони  не  порушують візуального середовища та не пошкоджують самої будівлі.

Нові ліфти мають піднімати працівників магістрату вже в кінці року. Також за цей час планують провести реставрацію вежі ратуші. “Йдеться про реконструкцію вежі зсередини.  Заберемо все зайве, весь непотріб, який там зібрався, антени, проведемо  реставрацію сходів, приміщень. Проектом передбачено  завершення оглядового майданчика, заміну огорожі, бо вона вже близька до аварійної, встановлення громовідводу та інше”, – розповідає Зіновій Лагус. 

Наразі остаточної вартості реконструкції не визначено, оскільки проекти ще розробляють. Натомість у бюджеті розвитку цього року на реставрацію ратуші заклали близько 2 млн грн. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4144 / 1.56MB / SQL:{query_count}