Європеретин для фанів

На час Євро-2012 зелене світло на кордоні буде лише для організованих уболівальників

На час Євро-2012 зелене світло на кордоні буде лише для організованих уболівальників

На пунктах пропуску під час Євро-2012 уболівальникам та організаторам футбольного чемпіонату виділять окремий коридор. Решті ж доведеться  перетинати кордон за звичайними правилами, а, можливо, навіть із певними обмеженнями.

Львівська міськрада провела спільну зустріч митників, прикордонників та  місцевих туроператорів з приводу проблем, які можуть виникнути на пунктах пропуску під час футбольного чемпіонату Євро-2012. Щоправда, під час обговорення виявилось, що потрібно не так розв’язувати майбутні проблеми, як позбутися теперішніх труднощів, з якими стикаються туроператори, коли туристи перетинають кордон.

– Планується, що організовані групи, які прямуватимуть на заходи, що відбуватимуться в рамках чемпіонату, перевірятимуть на польському боці спільно українські та польські служби. В автомобільних пунктах пропуску для цього буде виділено окрему смугу руху “Євро- 2012”, яка буде промаркована відповідними позначками. Щодо решти категорій громадян, то для них правила не зміняться, адже ми не можемо припинити комерційний рух, рух товарів та рух громадян у тому числі, які мешкають у прикордонних районах. Тому вони будуть перетинати кордон у звичному режимі, –  резюмував Ігор Каламуняк, заступник начальника відділу організації митного контролю та роботи митних посередників Львівської митниці.

Окрім цього, зараз митники спільно з прикордонниками розробляють схему ідентифікації тих людей, які самостійно їдуть на Євро-2012 чи причетні до проведення цього турніру. “Наплив таких туристів залежатиме від жеребкування фінальної частини чемпіонату та країн, збірні яких гратимуть в Україні”, – зазначив Ігор Каламуняк.

Загалом під час чемпіонату працюватимуть чотири українські пункти пропуску і, ймовірно, з польського боку тимчасово працюватиме пункт пропуску Будомєж, де поляки та українці працюватимуть спільно. Щоправда, з українського боку необхідно збудувати дорогу до Львова. Також, щоб уникнути ажіотажу на окремих пунктах пропуску, з польського та українського боків приблизно за 60 км до них встановлять інформаційні табло, які показуватимуть  чергу і час очікування на кожному з них.

Водночас туроператори наголошували на поточних недоліках перетину кордону, найбільшим із яких є багатогодинні черги та неузгодженість служб котролю.

“Найбільша наша проблема – це час проходження самого кордону через розпорошеність в діях трьох структур: ДП “Служба міжнародних автомобільних перевезень”, митної та прикордонної служб. Одні посилають за одним папірчиком, інші за другим, решта – за третім. Відповідно, поки ти бігаєш між цими трьома структурами, минає дуже багато часу. Було б добре, якби митниця вивісила конкретний перелік документів, необхідних для проходження кордону. І щоб аналогічно зробив СМАП  і прикордонники. Бо наразі ми  вишукуємо та пробуємо практично всліпу”, – певна Оксана Гамар,  представник туристичної компанії “Аккорд-тур”.
Щодо авіасполучення, то тут  також опрацьовуються технологічні схеми швидкого офорлення документів. Як стверджують прикордонники,  вже є позитивні результати.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.4737 / 1.56MB / SQL:{query_count}