Спіткнулися об пандус

Ігноруючи потребу неповносправних, міські урядники воліють від них відкупитися

Ігноруючи потребу неповносправних, міські урядники воліють від них відкупитися

Міська влада розглядає можливість дозволити  не встановлювати  пандуси за певне "відшкодування" у бюджет міста. Однак лише у тих випадках, коли це неможливо або недоцільно. Відповідну пропозицію під час засідання виконавчого комітету Львів­ської міської ради подала Наталя Федорович, начальник управління соціального захисту Львівської міської ради.

 Нагадаємо, згідно з ухваленою ЛМР "Програмою створення у м. Львові універсально доступного середовища для людей з особливими потребами", з 1 січня 2007 року заборонено приймати  в експлуатацію об'єкти, де не передбачено умов доступності для осіб з особливими потребами. Те саме стосується реконструкції вже існуючих, враховуючи пам'ятки архітектури. Водночас, управління охорони історичного середовища забороняє встановлювати пандуси на пам'ятках архітектури. Більше того, є низка випадків, коли встановлювати пандуси не доцільно. Таким чином страждають під­приємці, які не можуть ввести в експлуатацію магазини чи інші приміщення після реконструкції.

- Наразі в місті не забезпечено повною мірою доступність для людей з особливими  потребами. Крім того, трапляється, що встановлені пандуси є бутафорними, і ними не можна скористатись. А встановлюють їх лише для того, щоб отримати дозвіл на введення в експлуатацію. Водночас, це не тільки недбальство, але й інколи технічно неможливо. Ймовірно, потрібно шукати інші способи доступності, - зазначає Наталя Федорович.

 Чиновниця запропонувала прийняти правила, де було б визначено, у яких випадках пандуси встановлювати не можна. Натомість потрібно буде сплатити вартість встановлення пандуса в міський бюджет для того, щоб отримати додаткові кошти для облаштування доступності для неповносправних на інших об'єктах.

Щоправда, членів виконкому занепокоїла можливість такого "відкупу". Водночас, Василь Косів, директор департаменту гуманітарної політики, зазначив, що подібна практика є в багатьох містах України і є навіть методологічні вказівки щодо розробки умов винятків.

- Нам потрібно чітко розписати, коли пандус можна встановлювати, коли це об'єктивно не можливо зробити і коли це просто не доцільно, - резюмував Василь Косів.

Натомість Олег Синютка, перший заступник міського голови, запропонував свій варіант уникнення зловживань з боку підприємців. А саме: зробити суму такою високою, щоб підприємцю було легше  встановити пандус, ніж не зробити його взагалі.

Наразі управління архітектури і містобудування спільно з управлінням соціального захисту працюють над цим питанням.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5410 / 1.55MB / SQL:{query_count}