Підвисла загроза

Через технічну зношеність половина (!) львівських ліфтів становитье небезпеку для здоров’я та життя городян

Через технічну зношеність половина (!) львівських ліфтів становитье небезпеку для здоров’я та життя городян

Територіальне управління Держгіпромнагляду у Львівській області продовжує боротьбу з міською владою за безпеку мешканців. Щоб зупинити потенційно небезпечні ліфти, що відпрацювали свій експлуатаційний термін, держслужбовці просять допомоги в прокуратури. Натомість у міськраді розводять руками – коштів на ремонт будинкових підіймачів немає, однак запевняють – ситуація на особливому контролі.

Минулого тижня  управління Держгірпромнагляду у Львівській області провело на вимогу прокуратури перевірку ліфтового господарства у  Галицькому та Залізничному районах. Виявилось, що комунальники не виконали приписи  управління про проведення технічної експертизи у 8 ліфтах Галицького району та у 70-ти Залізничного. Тож управління видало розпорядження про їх зупинку. Однак через те, що ЛКП не дають свого представника опломбувати будинкові тягачі працівникам управління Держгірпромнагляду не вдається.

– Уже декілька років у Львові  не виконується Програма обстеження та модернізації ліфтів. Торік із 240 ліфтів, які мали бути обстежені й відремонтовані, згідно з цією програмою, міськрада зробила лише 9 (!). Цього року заплановано обстежити 252, але поки не зроблено жодного. Ми вже втомилися вказувати міськраді на небезпеку. Кожного разу звертаємось із вимогою виконувати свої зобов’язання. Держгірпромнагляд – не нянька! Тому зараз ми відразу звертатимемось у прокуратуру! – резюмував Ігор Терех, заступник начальника територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області.

За його словами, щоб уникнути таких зупинок, ліфти потрібно обстежити й отримати дозвіл від профільної експертної організації. При цьому продовжити термін експлуатації можна не надовше, ніж на чотири роки.  В іншому випадку ліфти заборонено використовувати, оскільки вони можуть загрожувати життю та здоров’ю мешканців.

У випадку, якщо мешканець постраждає від несправності такого ліфта, то власник будинку: ЛКП, ЖБК чи ОСББ – несе за це адміністративну та кримінальну відповідальність.

Юрій Голець, начальник управління житлового господарства ЛМР,  визнає: половина ліфтів у Львові  відпрацювала свій експлуатаційний термін. Декілька років тому депутати затвердили Програму обстеження та модернізації  ліфтів у місті, однак її практично не фінансують. Наприклад, цього року на виконання програми потрібно 10 млн грн, а з міського бюджету виділили менше мільйона гривень.

– Я маю лише 200 тис. грн на позачергове обстеження у випадку, якщо Держгірпромнагляд зупинить їх роботу. З березня ми таким чином вже обстежили 20 будинкових підіймачів. Вартість одного такого обстеження –  3-7 тис грн. Натомість капремонт принаймні 10 ліфтів обійдеться у 2,5 млн грн. Таких грошей місто не має, – резюмує  Юрій  Голець. 

За його словами, щодня  у Львові тимчасово простоює 3-6 ліфтів. Щоб уберегти мешканців від небезпеки, міськрада тісно спів­працює з експлуатаційними ліфтовими організаціями, які усувають дрібні поломки. При цьому додає, що ліфтів, які б не працювали роками, в житловому фонді міста немає. Хіба у будинках, які перейшли від військових.

Натомість до  “Пошти” звернулася пані Раїса, мешканка шостого поверху будинку вул. Наукова, 34. “Ліфт не працює вже чотири роки! ЛКП, міська рада, ЛОДА – всі нас ігнорують. Перед виборами пообіцяли зробити, однак ми і досі чекаємо. Поки чекали, то й діти на верхніх поверхах повиростали. Я через хворобу на вулицю вийти не можу”, – каже жінка.

Щоправда, в Франківській райадміністрації Львова запевняють, що цього року ліфт гарантовано відремонтують за кошти, які райадміністрація отримала на капремонт житлового фонду.

“У районі наразі не працює п’ять ліфтів. Однак грошей вистачить, щоб відремонтувати лише один, що на  вул. Науковій, 34. Ремонт коштуватиме приблизно 150-180 тис. грн. До 10 червня визначимо фірму, яка ремонтуватиме ліфт, а вже з осені тягач запрацює”, – запевняє Михайло Космина, голова Франківської райадміністрації Львова. 

Імовірно, що подібна ситуація може бути і в інших районах міста. Адже у Львові вже третій рік поспіль не виконують Програму модернізації та оновлення ліфтового господарства. Наразі міській владі постійно вдається домовитись про відтермінування відімкнення львівських ліфтів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4210 / 1.58MB / SQL:{query_count}