У Львівській міській раді побільшає фракцій. Відповідно до змін до регламенту ЛМР, за які депутати проголосували на останньому сесійному засіданні у четвер, відтепер фракції можуть утворювати ті політичні сили, які мають трьох і більше своїх представників у раді. Досі кількість депутатів для утворення фракції повинна була становити п’ять і більше осіб.
Нагадаємо, нині у Львівській міській раді існує лише три фракції: ВО “Свободи”, Партії регіонів та “Фронту змін”, які сформувались ще у грудні минулого року. Натомість безфракційними залишались ще дев’ять політичних сил: РХП, УДАР, “Пора”, “Наша Україна”, “Україна соборна”, НРУ, ПРП, Аграрна партія, “За Україну!”. Шість із них, окрім Аграрної партії, “За Україну!” та ПРП, тепер мають змогу сформувати фракції.
За словами експертів, новий регламент Львівської міської ради дає нові можливості для політичних партій.
– Формування фракції дає певні переваги для політичної сили. Передусім голови фракцій мають право брати участь у засіданнях колегії міської ради з правом голосу. Колегія ради, як дорадчо-погоджувальний орган, формує порядок денних пленарних засідань (сесій), тобто визначає перелік питань, які виносяться на розгляд депутатському корпусу. Наразі до неї входили міський голова, секретар ради, голови постійних комісій та вже сформованих депутатських фракцій – загалом 17 членів, з яких 12 представників ВО “Свобода”. За новим регламентом, склад колегії поповнять ще шість голів фракцій, – розповіла Ірина Швець, член координаційної ради Львівського представництва ГМ ОПОРА.
За словами експертів ОПОРИ, наявність фракції також дає право на пропорційне представництво у постійних та тимчасових комісіях, на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні ради з кожного питання порядку денного сесії. Наявність фракції забезпечує право на запитання доповідачеві, який виступає на сесії, а також на виступ уповноваженого представника фракції з питанням чи пропозицією, які мають ставитися на голосування.