Тепло, аж мороз по шкірі

Збільшення тарифів на гарячу воду та опалення, причому майже удвічі, чекає абсолютно всіх

Збільшення тарифів на гарячу воду та опалення, причому майже удвічі, чекає абсолютно всіх

Керівники теплових підпри­ємств запевняють: зараз тривають останні підготовчі роботи і випробування теплових мереж. Після 15 вересня  тиждень без гарячої води будуть споживачі ЛМКП "Залізничтеплоенерго". Натомість споживачам ЛМКП "Львівтеплоенерго", а саме мешканцям Сихова, Нового Львова, Стрий­ської, Дж. Вашингтона і Франківського ра­йону, тоді ж її нарешті і подадуть.

На прикладі ЛМКП «Львівтеплоенерго»

2002 рік

Одноставковий тариф
Ціна газу до 210 грн/1000 кубометрів
Вартість 1 Гкал - 66,3 грн

2005 рік

Одноставковий тариф
Ціна газу до 210 грн/1000 кубометрів
Вартість 1 Гкал - 76,16 грн

2006 рік

Двоставковий тариф (дотаційний)
Ціна газу від 686 грн/1000 кубометрів
Вартість 1 Гкал - 103,25 грн + індивідуально визначена для кожного будинку цілорічна плата на утримання мереж, амортизацію і витрати на підігрів.

2008 рік

Двоставковий тариф ( рентабельність 10,5%)
Ціна газу 710 грн/1000 кубометрів до 1 січня 2009 року зросте до 980 грн
Вартість 1 Гкал  -143,21 грн+1,16 грн/кв. м  на місяць плата на утримання мереж, амортизацію і витрати на підігрів.

- ТЕЦ-1 - проблемна ділянка, оскільки там найстаріше обладнання у місті, яке вже відпрацювало два амортизаційні терміни. Провівши вперше цього року гідравлічні випробування, ми виявили 65 витоків, за другим разом виявили ще 35. Зараз ми їх закриваємо і нарешті зможемо подати мешканцям гарячу воду, - стверджує Богдан Кіт, директор ЛМКП "Львівтепло­енерго".  Також похвалився, що ліквідують традиційні недогріви у Сихівському районі, бо на повну потужність працюватиме кінескопівська котельня. Крім того, нарешті отримають повноцінне тепло КЕЧівські будинки, щоправда, лише з Нового року.
Суб'єктивний погляд

Тарас Федак,
заступник голови Львівської ОДА з питань ПЕК

На жаль, наразі я не можу констатувати нормального стану. Оскільки наразі ще не прийшла Постанова Кабміну № 440 про відшкодування державною субвенцією різниці в тарифах. Львову має надійти близько 30 млн грн. Та навіть після цього у міста залишається борг 10 млн грн, які досі не оплачені. А лише за умови 100% оплати за газ нам нададуть ліміти для початку опалювального сезону.

Потрудяться і ЛКП (колишні ЖЕКи). На  ремонти систем центрального опалення влада Львова виділила 11 млн грн. До середини жовтня їх мають завершити. Щоправда, вже з 3 вересня стали чинними нові тарифи на тепло і гарячу воду. Платитимемо майже наполовину більше. Зокрема,  для споживачів "Львів­теплоенерго" тариф на тепло такий: 143,21 грн/Гкал+1,16 грн/кв. м на місяць. Для споживачів "Залізничтеплоенерго" тепло коштуватиме 123,2 грн/Гкал+1,372 грн/кв. м на місяць.

Гаряча вода подорожчає теж наполовину, особливо відчутно це буде для мешканців, які не мають лічильників. А ті, хто має лічильники, платитимуть 16,07 грн/куб ("Львівтеплоенерго") і 14,40 грн/куб ("Залізничтеплоенерго").

Не потішить споживачів і те, що з першого січня 2009 року тариф на тепло може знову змінитися. Як зазначив під час засідання міськвиконкому Олег Синютка, перший заступник міського голови, незважаючи на те, що зараз у тарифі закладена рентабельність (10,5% для "Львівтеплоенерго" і 9% для "Залізничтеплоенерго"), до початку року вона зні­ве­люється, і тариф знову стане збитковим. Більше того, ніхто не може спрогнозувати, якою буде ціна на газ у 2009 році.

- Зараз ми змушуємо багатих платити реальну ціну за тепло, а малозабезпечені не платитимуть більше. Для цього, по-перше, є субсидії, а по-друге, міська рада запровадить спеціальну адресну допомогу, - заспокоює Олег Синютка.

Водночас міська рада наразі не дуже активно впроваджує заходи з енергозбереження і впровадження альтернативних видів опалення. Тихо зупинилась активна пропаганда переведення ТЕЦ-1 на вугілля і торф. Попри те, що відповідну програму для фінансування подібних проектів уряд вже запровадив, Львів не може нею скористатись. Департамент житлово-комунального господарства досі не подав на розгляд депутатів схеми теплопостачання, а без неї коштів не виділять.

За прогнозами Богдана Кота, якщо цього року схему теплопостачання затвердять, то вже наступного можна зробити проектно-кошторисну документацію і, за умови фінансування, розпочати підготовчі роботи.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4599 / 1.58MB / SQL:{query_count}