Експерти радять не пропустити громадських слухань і з’ясувати, як і за що будете платити
Заледве минуло три місяці після встановлення квартплати для кожного окремого будинку, як Львівська міськрада вирішила затвердити нову… Як наслідок – протягом березня – квітня у кожному з дев’яти тисяч комунальних будинків мають відбутися громадські слухання за участі мешканців, представників ЛКП, міськради та райадміністрації.
Як зазначила “Пошті” Ірина Колодка, заступник начальника відділу економіки, планування ціноутворення та житлової політики ЛМР, тарифи на обслуговування будинків та прибудинкових територій вдруге приводять у відповідність до постанови Кабміну №529 від 20.05.2009. Виявляється, коли торік у травні – липні тарифи переглядали першого разу і проводили такі ж масштабні громадські слухання, то не все врахували.
– Різниця у тому, що тепер за обслуговування прибудинкової території також платитимуть власники та орендарі нежитлових приміщень, – зазначила Ірина Колодка.
Щоправда, чиновниця відмовилась коментувати, як це вплине на розмір тарифу. Натомість на сайті Львівської міської ради вона зазначає, що “вимоги мешканців щодо надання послуг зростають. Відповідно, зростає тариф, за яким ці послуги будуть надавати. Однак мешканці мають можливість відмовитись від послуг, які вважають непотрібними”.
Водночас, за словами Івана Лозинського, голови Сихівської райадміністрації, громадські слухання проводяться не лише для того, щоб врахувати нежитлові приміщення, але й для того, щоб відкоригувати вартість складових тарифу.
– З того часу, відколи затвердили сьогоднішні тарифи на обслуговування будинків та прибудинкових територій, зросли мінімальна зарплата, вартість матеріалів. Окрім цього, під час розрахунку тарифів не враховували орендарів та власників нежитлових приміщень у будинках. Тому в середньому тариф зросте на 16%, – резюмував Іван Лозинський.
При цьому додав, що, відповідно до процедури, за тиждень до проведення громадських слухань у будинку вивішують повідомлення про це, і мешканці можуть прийти і взяти участь в обговоренні. “Мешканці можуть відмовитись від певних послуг, які не є обов’язковими, однак для цього необхідна згода 100% мешканців”, – резюмує керівник райадміністрації.
Своєю чергою, Теодор Дяків, член партії “Громадянська позиція”, який стежить за дотриманням процедур під час зміни комунальних тарифів, запевняє: відбувається окозамилювання та шахрайство з боку влади.
– Нову квартплату окремо на кожен будинок у Львові затвердили торік 26 листопада. Невже за менше ніж три місяці вартість складових тарифу так зросла?! Це просто шахрайство з боку влади. Для того, щоб змінити складові тарифу не потрібно проводити знову масштабних громадських слухань. Одного разу вистачить. Крім цього, до мене звертаються мешканці деяких із тих сімдесяти будинків, які затвердили собі скорочений перелік послуг. У них знову вимагають підписи всіх мешканців для того, щоб перезатвердити тариф! – обурюється Теодор Дяків.