Львів підтвердив свою репутацію кавової столиці
Кожен четвертий львів’янин вважає себе кавоманом. При цьому дві третини львів’ян у віці від 16 років п’ють каву принаймні раз на день: 15% вживають каву три і більше разів на день, 22% – двічі на день, 29% – раз на день. Лише 34% львів’ян не п’ють кави. Такими є результати дослідження, яке провела соціологічна група “Рейтинг”.
Найчастіше вживають каву львів’яни середнього віку від 26 до 45 років. Значно рідше – люди похилого віку. Чоловіки частіше п’ють каву, ніж жінки. Те саме можна сказати про тих, хто працює, порівняно з безробітними. Отримання звання кавомана прямо пропорційне середньодобовій кількості випитих філіжанок цього напою: серед респондентів, які п’ють каву три і більше разів на день, кавоманів аж 60%, серед тих, хто п’є каву двічі на день – 26%, один раз на день – лише 9%.
Постійними відвідувачами кав’ярень можна вважати не більше 10% львів’ян: 2% відвідують кав’ярні щодня або майже щодня і ще 8% – кілька разів на тиждень. 20% львів’ян відвідують кав’ярні кілька разів на місяць, а ще стільки ж – рідше ніж раз на місяць. Разом з тим, половина львів’ян узагалі не ходить у кав’ярні. Найчастіше львів’яни “йдуть на каву”, щоб поспілкуватися зі знайомими та друзями (62%) або ж зустрівши людину, яку давно не бачили (44%). Дещо рідше “йдуть на каву”, щоб відсвяткувати якусь подію (32%), перепочити кілька хвилин (24%), провести ділові переговори (18%) або перекусити (12%). Значно рідше львів’яни “йдуть на каву”, щоб скоротати час або познайомитися з новими людьми (7% і 4% відповідно).
Соціологічне дослідження проводили 19 – 28 лютого 2010 р. методом особистого формалізованого інтерв’ю згідно з опитувальником. Аудиторія дослідження: населення міста Львова віком від 16 років і старші. Вибіркова сукупність: 827 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження: для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 2,7%, для значень, близьких до 30%, – не більше 2,3%, для значень, близьких до 10%, – не більше 1,6%.