У Лос-Анджелесі оголошено лауреатів премії “Оскар”. Найкращим фільмом стала стрічка “Король говорить!”
У Лос-Анджелесі завершилася церемонія вручення нагород Американської кіноакадемії. Не лише зизоокий опосум із Лейпцига, але і більшість експертів у галузі кіно правильно визначила переможців. Фаворит оскарівських перегонів, британська біографічна драма “Король говорить!”, яка мала 12 номінацій, отримала у підсумку 4 статуетки, зокрема три – в основних номінаціях.
Отже, володарі премії “Оскар”:
“Найкращий фільм”
“Король говорить!”
Історична драма “Король говорить!” розповідає про Великобританію у 1920 – 1930-ті роки. Дія починається у 1925 році, коли майбутній король Георг VІ, що страждав від сильного нервового затинання, намагався виступити із промовою на стадіоні Вемблі перед відкриттям імперської виставки. Через проблеми з дикцією виступ був жахливим – тисячі британців не змогли розібрати слів короля. Майже через десять років він, як і раніше, безуспішно намагається позбутися цього недоліку, звертаючись до різних логопедів.
Проблема загострюється у 1936 році, коли Георгу потрібно вступити на престол, а з його мовою це неможливо.
Із ним змагалися: “127 годин”, “Боєць”, “Зимова кістка”, “З дітьми усе гаразд”, “Справжня мужність”, “Історія іграшок. Велика втеча”, “Початок”, “Соціальна мережа”, “Чорний лебідь”.
“Найкращий актор”
Колін Ферт (“Король говорить!”)
Виконавець ролі Георга Колін Ферт вже має в активі “Золотий глобус” за найкращу чоловічу роль. І, звичайно, симпатії численних глядачок. У четвер читайте у “Пошті” інтерв’ю із актором.
Конкурували із Фертом Джеймс Франко (“127 годин”), Хав’єр Бардем (“Краса”), Джефф Бріджес (“Залізна хватка”), Джессі Айзенберг (“Соціальна мережа”).
“Найкраща акторка”
Наталі Портман (“Чорний лебідь”)
Наталі Портман вже має за цю роль “Золотий глобус” і... дитину. Саме на зйомках “Чорного лебедя” актриса, що зіграла роль балерини, закохалася у хореографа і тепер щаслива пара ось-ось має стати батьками.
Із Портман змагалися Аннетт Беннінг (“З дітьми усе гаразд”), Ніколь Кідман (“Кроляча нора”), Дженніфер Лоуренс (“Зимова кістка”), Мішель Вільямс (“Блакитний Валентин”).
“Найкращий актор другого плану”
Крістіан Бейл (“Боєць”)
Бейл також має “Золотий глобус” за роль наркомана, що колись був видатним боксером, а тепер тренує свого молодшого брата.
Його конкурентами були Джон Гоукс (“Зимова кістка”), Джеремі Реннер (“Місто злодіїв”), Марк Руффало (“З дітьми усе гаразд”), Джеффрі Раш (“Король говорить!”)
“Найкраща акторка другого плану”
Меліса Лео (“Боєць”)
Актриса зіграла роль матері головних героїв, роль трагічну та комічну водночас. Її блискучу гру відзначили не лише “Оскаром”, але перед тим і “Золотим глобусом”.
Також номінувалися Гейлі Стайнфелд (“Справжня мужність”), Емі Адамс (“Боєць”), Гелена Бонем Картер (“Король говорить!”), Джекі Вівер (“Царство звірів”).
“Найкращий режисер”
Том Гупер (“Король говорить!”)
Тут прогнози більшості експертів не справдилися: перемогу прогнозували Девіду Фінчеру. Проте робота менш відомого Гупера направду виглядає переконливою.
Крім Фрінчера, у цій номінації були заявлені Даррен Аронофскі (“Чорний лебідь”), Ітан Коен, Джоель Коен (“Справжня мужність”), Девід О. Расселл (“Боєць”).
“Найкращий не англомовний фільм”
“Помста” (Данія – Швеція)
У цій неймовірно сильній номінації “Помста” була найменш титулованим фільмом. Тепер в її долі усе зміниться.
З нею змагалися “Погорільці” (Канада), “Краса” (Іспанія – Мексика), “Поза законом” (Алжир – Франція), “Ікло” (Греція).
“Найкращий анімаційний фільм”
“Історія іграшок. Велика втеча”
Ця перемога була передбачуваною, тим паче, що “Історія іграшок” була єдиним анімаційним фільмом, номінованим і як “найкращий фільм”.
Номінація була цього року дуже сильною. До неї також увійшли “Ілюзіоніст”, “Як приручити дракона”.
“Найкращий оригінальний сценарій”
“Король говорить!” (Девід Сайдлер)
Це – четверта нагорода для цієї британської драми. До того ж, картину відзначили у всіх чотирьох основних номінаціях (серед так званої “великої оскарівської п’ятірки” лише “найкраща актриса” не дісталася цій стрічці. Зрештою, у цій категорії її й не номіновано).
Також претендували на цю нагороду “Ще один рік” (Майк Лі), “Боєць” (Скотт Сильвер, Пол Теймесі й Ерік Джонсон, “З дітьми усе гаразд” (Ліза Холоденко й Стюарт Блумберг), “Початок” (Крістофер Нолан).
“Найкраща екранізація”
“Соціальна мережа” (Аарон Соркін)
Аарон Соркін вже має “Золотий глобус”. Картина Девіда Фінчера була у числі фаворитів. Утім їй довелося обмежитися перемогою у цій категорії. В історії створення “Фейсбука” змагалися “127 годин” (Денні Бойл, Саймон Бофой), “Історія іграшок. Велика втеча” (Лі Анкрич, Ендрю Стентон, Майкл Арндт, Джон Лассетер), “Справжня мужність” (Джоель Коен, Ітан Коен), “Зимова кістка” (Дебра Гранік, Енн Роселліні).
“Найкращий оператор”
Воллі Пфістер (“Початок”)
“Початок” отримав чотири статуетки, як і “Король говорить”, проте усі вони належать до так званих “технічних”. Окрім операторської роботи.
На нагороду претендували Меттью Лібатік (“Чорний лебідь”), Деніел Коен (“Король говорить!”), Джефф Кроневет (“Соціальна мережа”), Роджер Дікінс (“Справжня мужність”).
“Найкращий монтаж”
“Соціальна мережа”
Також змагалися “127 годин”, “Боєць”, “Король говорить!”, “Чорний лебідь”.
“Найкращий звук”
“Початок”
Ще один “технічний Оскар” для недооціненого загалом фільму Нолана, що розповідає про банду грабіжників, основне поле діяльності яких – сни.
Могли перемогти у цій категорії “Історія іграшок. Велика втеча”, “Трон. Спадщина”, “Справжня мужність”, “Некерований”.
“Найкращі спецефекти”
“Початок”
Переможець у цій категорії був цілком передбачуваним. Спецефекти в цьому фільмі приголомшують.
Також вразили візуально “Залізна людина 2”, “Аліса в Країні див”, “Гаррі Поттер і смертельні реліквії. Частина 1”, “Потойбічне”.
“Найкращий композитор”
Трент Резнор, Аттікус Росс (“Соціальна мережа”)
Із ним конкурували: Джон Павелл (“Як приручити дракона”), Ханс Циммер (“Початок”), Александр Деспла (“Король говорить!”), А.Р. Рахман (“127 годин”). Найтитулованіші Деспла та Циммер цього разу нагороду не здобули.
“Найкраща пісня”
We Belong Together (“Історія іграшок. Велика втеча”)
У цій картині найкращою є не лише пісня. Фільм загалом вартий уваги.
Також на “Оскарі” співали пісні Comіng Home (“Любов мене не зрадить”), І See the Lіght (“Рапунцель. Заплутана історія”), Іf І Rіse (“127 годин”).
“Найкращий художник-постановник”
“Аліса в Країні див”
У цій категорії, як і в наступній, переможець більше ніж заслужений. Робота художника у химерній фантазії Тіма Бертона може сміливо називатися шедевром.
Також на нагороду претендували “Гаррі Поттер і смертельні дари. Частина 1”, “Початок”, “Король говорить!”, “Справжня мужність”.
“Найкращі костюми”
“Аліса в Країні див”
І тут робота художника – поза конкуренцією.
Також намагалися перемогти “Я – це любов”, “Король говорить!”, “Бура”, “Справжня мужність”.
“Найкращий грим”
“ Людина-вовк”
“Найкращий документальний фільм”
“Внутрішня справа”
Шкода, що не премогла робота скандально відомого художника-графітиста бенксі “Вихід через сувенірну крамницю”. Цікаво, чи відкрив би він заради “Оскара” своє інкогніто.
Ще на статуетку претендували “Газова країна”, “Смітник”, “Рестрепо”.