“Врятовані скарби”: нове життя

У Львівській галереї мистецтв – виставка сакрального мистецтва

У Львівській галереї мистецтв – виставка сакрального мистецтва

Виставка “Врятовані скарби” у Львівській галереї мистецтв, навіть якщо й не стала вибуховою для пересічного загалу, але емоційно наснаженою – однозначно. Адже є дуже ґрунтовною демонстрацією, наскільки скрупульозною і непростою є реставраторська праця.

До експозиції увійшли твори сакрального мистецтва XVIІ – XIX століть, відреставровані у Львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України під орудою її очільника, народного художника України Мирослава Отковича. “ Ми хотіли би відчувати нашу працю потрібною, – говорив пан Откович на відкритті цієї виставки. – Однак так є далеко не завжди. А поза тим, провівши попередньо дуже прискіпливі наукові та мистецтвознавчі дослідження, зокрема біологічні обстеження, хімічні та біохімічні дослідження, ми даруємо сакральним творам мистецтва друге життя”.

Запрезентований іконостас кінця XVIІ – ХІХ ст. із села Гумнисько на Львівщині зі збірки Львівської національної галереї мистецтв, 11 ікон XVIІ – XVIІІ ст., дві ікони  XVIІІ ст. із Володимир-Волинського історичного музею, а також три скульптури XVIІІ та XІХ ст. і стародрук 1602 року, що належать краєзнавчому музею “Дрогобиччина” у підсумку коштували реставраторам п’ять років кропіткої праці та кілька мільйонів гривень. 

Оглядаючи, якими були представлені пам’ятки до реставрації і якими вони є тепер, присутні погоджувались, що “Врятовані скарби”  і справді  того варті.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4471 / 1.53MB / SQL:{query_count}