Які фільми-номінанти можна придбати у крамницях міста?
Аби підійти до церемонії вручення “Оскара” у всеозброєнні, варто вже зараз почати дивитися ті фільми, що номінуються на нагороду Американської кіноакадемії. А щоб не потрапити під дію Кримінального кодексу, потрібно вирушати у крамниці, де можна придбати ліцензійне відео.
Тож “Пошта”, аби полегшити своїм читачам це завдання, публікує перелік відео-новинок, фільми-номінанти, які можна придбати у Львові.
Мільярдери мимоволі
Знаменитий майстер трилера Девід Фінчер запропонував свій погляд на історію створення популярної соціальної мережі Facebook її засновником Марком Цукербергом. Стрічка “Соціальна мережа” (The Social Network)є екранізацією роману Бена Мезрича “Мільярдери мимоволі: альтернативна історія створення Facebook”.
Комп’ютерний геній Марк Цукерберг вже у 26 років посідав 35-те місце в рейтингу найбагатших людей світу, за версією журналу “Forbes”, з капіталом у 6,9 мільярда доларів. Увага фільму також загострюється на судових позовах, поданих трьома студентами, які стверджували, що він украв їхні ідеї.
Девід Фінчер, режисер культових “Семи” та “Бійцівського клубу”, а також знаменитих “Зодіаку” та “Дивовижної історії Бенджаміна Баттона”, запросив у свій фільм Макса Мінгеллу, сина режисера Ентоні Мінгелли, та поп-зірку Джастіна Тімберлейка. Проте ніхто з людей, які працюють у Facebook, не брали участі у зйомках. Цікаво, що Фінчер ніколи не користувався Facebook, а Марк Цукерберг фільму дивитися не хоче. Коли фільм щойно вийшов у США, Голлівудом ширилися чутки про номінування на мінімум п’ять оскарівських премій. Насправді стрічка має їх вісім: “Найкращий фільм”, “Найкращий актор” (Джессі Айзенберг), “Найкращий режисер”, “Найкраща екранізація” (Аарон Соркін), “Найкращий оператор” (Джефф Кроневет), “Найкращий монтаж”, “Найкращий композитор” (Трент Резнор) тощо.
Похмурі дива
Нова робота Тіма Бертона “Аліса в Країні див” (Alice in Wonderland) стала, мабуть, однією із найочікуваніших прем’єр року. І недарма. Мало того, що похмурий бертонівський гумор наклався на нові технології, так ще й режисер разом із найкращим другом Джонні Деппом та дружиною Геленою Бенем Картер вирішили додумати услід за Льюїсом Керролом продовження історії.
Тільки те, як Аліса провалилася у кролячу нору, дуже нагадує казку Керрола. Але щойно дівчинка через маленькі двері потрапляє у сад, історія стає зовсім іншою.
Потрапивши в Країну див, вона зустрічає добре знайомих усім із дитинства героїв: Білого Кролика, Чеширського Кота, Білу Королеву, Синю Гусінь, Божевільного Капелюшника, Соню... Проте усі ці герої зайняті зовсім іншими справами. Вони – підпільники, які очікують Алісу, щоб скинути з престолу жорстоку Червону Королеву.
Зрештою, як це завжди буває у Бертона, якими похмурими не були б усі його кінематографічні забави, вони завжди є дотепними. Недарма Бертона заслужено вважають іконою готичної субкультури й головним фантазером світового кіно. Героїв, яких він вигадує і втілює, вистачило б на десятьох режисерів.
Номінації: “Найкращий художник-постановник”, “Найкращі костюми”, “Найкращі візуальні ефекти”.
Догори!
Пригодницька стрічка “127 годин” (127 Hours) від Денні Бойла (“На голці”, “Пляж”, “Мільйонер з нетрів”) належить до якісного американського жанрового кіно. У фільмі розповідається справжня історія альпініста Арона Ралстона, який у 2003 році пролежав у горах, придавлений величезним каменем, 127 годин, після чого, щоб звільнитися, сам собі ампутував руку. 127 годин без їжі та води, без жодної надії вижити... Історія сили людського духу, заснована на реальних подіях, – жанр, який Голлівуд найбільше полюбляє і добре вміє робити.
У підсумку – 6 номінацій: “Найкращий фільм”, “Найкращий актор” (Джеймс Франко), “Найкраща екранізація” (Денні Бойл, Саймон Бофой), “Найкращий монтаж”, “Найкраща пісня”, “Найкраща музика” (А.Р. Рахман).
CSI: твій розум
Після шаленого успіху “Темного лицаря” Крістоферу Нолану вдалося потішити своїх шанувальників не менш цікавим проектом. Стрічка “Початок” (Іnceptіon) зібрала справжню зоряну команду: Леонардо Ді Капріо, Джозеф Гордон-Левітт, Еллен Пейдж, Тім Гарді, Кен Ватанабе, Кілліан Мерфі, Тім Беренджер, Маріон Котіяр, Майкл Кітон...
Кобб – талановитий злодій, найкращий із найкращих у небезпечному мистецтві: він викрадає секрети із глибин підсвідомості під час сну, коли людський розум найбільш вразливий. Здібності Кобба зробили його сильним гравцем у світі промислового шпіонажу, але вони ж перетворили його у втікача. І от у Кобба з’являється шанс виправити помилки. Його остання справа може повернути все назад, але для цього йому потрібно зробити неможливе...
Номінації (загалом 8): “Найкращий художник”, “Найкращий оператор”, “Найкраща музика”, “Найкращий звуковий монтаж”, “Найкращі візуальні ефекти”, “Найкращий сценарій”, “Найкращий фільм” тощо.
У світі тварин
За звання найкращого повнометражного мультфільму боротиметься анімація “Як приборкати дракона” (How to train your dragon) Діна ДеБлуа та Кріса Сандерса. Історія від творців культових фільмів “Шрек”, “Мадагаскар” та “Панда Кунг-фу”. Цього разу глядачеві доведеться поринути у міфічний світ войовничих вікінгів та страшних драконів. Спадкоємець королівства вікінгів, підліток Хіккул Хоррендус Хеддок ІІІ, живе на острові, де боротьба з драконами – це стиль життя. Але хлопець страждає від однієї маленької проблеми – він не герой. Тож у відчаї Хіккул вирушає на пошуки найбільшого у світі і дуже злого дракона, щоб убити його та стати справжнім вікінгом. Дорогою він знаходить маленьку беззубу рептилію, до того ж поранену. Поступово вони стають друзями і разом шукають пригод, щоб кожен зміг заслужити повагу свого роду.
Надзвичайно яскравий, дотепний та позитивний мультфільм, що має дві номінації – “Найкращий анімаційний фільм” та “Найкраща музика”.
За тиждень – нові надходження та нові номінанти.
До теми:
Головна французька кінопремія оголосила своїх претендентів
Премія французької кіноакадемії “Сезар” оголосила номінантів, у число яких потрапили усі найгучніші прем’єри року. Серед лідерів: “Серцеїд” Паскаля Шомеля, “Турне” Матьє Амальріка й “Про богів і людей” Ксав’є Бовуа.
Чимало нагород може одержати й фантазійна кінобіографія “Генсбур. Любов хулігана” Жоанна Сфара, присвячена Сержу Генсбуру. Донька видатного шансоньє Шарлотта також представлена в одній з категорій – “Найкраща жіноча роль” за свою гру у фільмі “Дерево”.
Ще один фаворит – англомовний, але знятий за участі французів “Привид” Романа Поланского. Трилер прославленого майстра вже відзначився нагородами на Берлінале й узяв штурмом Європейську кіноакадемію, яка віддала йому головний приз.
Явно, що не прогадав з “Карлосом” Олів’є Ассаяс (цей міні-серіал уже має в своєму активі два “Золоті глобуси”).
Основні номінанти:
“Найкращий фільм”:
“Генсбур. Любов хулігана”
“Імена людей”
“Мамонт”
“Серцеїд”
“Привид”
“Турне”
“Про богів і людей”
“Найкращий режисер”:
Матьє Амальрік – “Турне”
Олів’є Ассаяс – “Карлос”
Ксав’є Бовуа – “Про богів і людей”
Бертран Бліє – “Шматочки льоду”
Роман Поланскі – “Привид”
“Найкраща акторка”:
Сара Форестьє – “Імена людей
Ізабелль Карре – “Анонімні неврастеніки”
Катрін Деньов – “Відчайдушна домогосподарка”
Шарлотта Генсбур – “Дерево”
Крістін Скотт Томас – “Її звати Сара”
“Найкращий актор”:
Жерар Депардьє – “Мамонт”
Ромен Дюрі – “Серцеїд”
Ерік Елмосніно – “Генсбур. Любов хулігана”
Жак Гамблен – “Імена людей”
Ламбер Вільсон – “Про богів і людей”
“Найкраща жіноча роль другого плану”:
Анн Альваро – “Шматочки льоду”
Валері Боннетон – “Маленькі секрети”
Летісія Каста – “Генсбур. Любов хулігана”
Жюлі Фер’є – “Серцеїд”
Карін Віар – “Відчайдушна домогосподарка”
“Найкраща чоловіча роль другого плану”:
Нільс Ареструп – “Людина, яка хотіла залишатися собою”
Франсуа Дамієнс – “Серцеїд”
Жілль Лелюш – “Маленькі секрети”
Мікаель Лонсдаль – “Про богів і людей”
Олів’є Рабурден – “Про богів і людей”
“Найкращий сценарій”:
Матьє Амальрік, Марчело Нова Телез, Філіп Ді Фолько – “Турне”
Бертран Бліє – “Шматочки льоду”
Ксав’є Бовуа – “Про богів і людей”
Гюстав Де Керверн – “Мамонт”
Бая Касмі й Мішель Леклерк – “Імена людей”
“Найкращий адаптований сценарій”:
Джулі Бертучеллі – “Дерево”
Бертран Таверньє, Жан Космо й Франсуа-Олів’є Руссо – “Принцеса Де Монпансьє”
Роберт Гарріс і Роман Поланскі – “Привид”
Ерік Лартіго й Лоран Де Бартіллат – “Людина, яка хотіла залишатися собою”
Франсуа Озон – “Відчайдушна домогосподарка”
“Найкраща операторська робота”:
Крістоф Б’єкарн – “Турне”
Бруно Де Кейзер – “Принцеса Де Монпансьє”
Гійом Шиффман – “Генсбур. Любов хулігана”
Каролін Шампетьє – “Про богів і людей”
Павєл Едельман – “Привид”
Церемонія вручення нагород відбудеться 25 лютого, вестиме її Джоді Фостер, а приз за внесок у світовий кінематограф буде вручений Квентіну Тарантіно.