Ювілей року
На грандіозне відзначення двохсотліття Фридерика Шопена в бюджеті Польщі виділили окрему статтю. Серед урочистостей були не лише концерти, конгреси, конференції у всьому світі, але й, наприклад, встановлення гранітних лав із музичним супроводом у Варшаві, реконструкція меморіального музею в Желязовій Волі, відкриття пам’ятника композиторові у Відні.
Розчарування року
Не обійшлося в масштабних урочистостях святкування двохсотліття Фридерика Шопена і без конфузів. Справжній скандал спричинили в Польщі результати Міжнародного конкурсу піаністів ім. Ф.Шопена – найбільш престижного музичного змагання світу. Вручення Гран-прі росіянці Юліані Авдєєвій, схоже, здивувало і слухачів, і самих членів журі. Подейкують, саме тому вона і перемогла.
Короткий метр року
Проект “Мудаки: Арабески”– безбюджетний короткометражний альманах українських режисерів, який виник із бажання реалізуватися творчо в умовах застою у вітчизняному кіновиробництві. Головні принципи: знімати тут, зараз і про звичайних людей – утілили Володимир Тихий, Роман Бондарчук, Віра Яковенко, Анатолій Лавренішин, Мирослав Слабошпицький, Юлія Шашкова та інші. Генеральним продюсером проекту виступив Володимир Тихий, співпродюсером – компанія “Артхаус Трафік”. Усі професіонали працювали лише заради ідеї, хоча на результат відсутність коштів, схоже, вплинула лише позитивно.
Альбом року
Сьомий диск найкращої live-групи Східної Європи й справді виявився щасливим для “Океану Ельзи”. Альбом “Dolce vita” захопив старих та нових фанів ОЕ вже стартовим синґлом і не розчарував цілим трек-листом: зрілим, змістовним, яскравим, різноманітним – у кращих традиціях “океанів”, що видавалися потроху втраченими. Успіх диска закріпило грандіозне турне на його підтримку.
Щастя року
Ігровий дебют всесвітньо відомого документаліста Сергія Лозниці “Щастя моє” став першим українським фільмом у повнометражному конкурсі Каннського кінофестивалю. З Франції режисер повернувся без відзнак, натомість жорстока і правдива стрічка отримала головний приз кінознавців і кінокритиків на фестивалі “Кінотавр” у Росії, нагороди МКФ “Лістапад” у Мінську та ще оберемок інтернаціональних та українських нагород.
Видива року
Переходячи з цього року в наступний, знаний львівський митець, концептуаліст та орнітолог Володимир Кауфман презентує у Київському музеї сучасного мистецтва два своїх “видива” – “Карпаторозділ” та “Птахотерапію”. Чи вилікують вони столичних глядачів, серед яких чимало колишніх львів’ян, – покаже час. У будь-якому випадку експозиції вже стали частиною зимового Києва.
Знахідка року
Співробітники МВС України спільно з правоохоронцями Німеччини затримали злочинців, які 2008 року поцупили з Одеського музею західного і східного мистецтва єдину в Україні картину Мікеланджело Мерізі да Караваджо “Узяття Христа під варту, або Поцілунок Юди”. Саме полотно, яке при викраденні серйозно пошкодили – злочинці невдало його склали, а відтак на ньому залишилися сліди згинів, було знайдене цього літа в Берліні під час спільної німецько-української операції за участю антитерористичного підрозділу GSG 9 і вже передане в Україну. Попри те, що окремі іноземні експерти назвали “Поцілунок Юди” копією роботи, що зберігається в Національній галереї Ірландії, в Німеччині картину оцінили у 800 тисяч євро.я