Традиції ходити в музеї в Україні зникають. Минулого року жодному ключовому музею чи заповіднику України не вдалося добитися значного підвищення відвідуваності. Про це пише COMMENTS.UA. В основному відтік аудиторії музейники пояснюють відсутністю яскравих виставок, у чому звинувачують фінансово-економічну ситуацію в країні.
“У 2010-му в нас, на жаль, зменшився потік відвідувачів. Сталося це через кризу – не було гучних виставкових проектів, як у попередні роки (виставки робіт Ніко Піросмані, Пікассо і Гойї). Водночас трьом нашим виставковим залам доводилося приймати по 1,5 – 2 тис. відвідувачів щодня”, – розповідає заступник гендиректора з науково-просвітницької роботи Національного художнього музею України Марина СКИРДА. За її словами, досягти таких самих результатів відвідуваності неможливо, виставляючи роботи українських майстрів, якими багаті фонди музею.
Зменшення потоку туристів спостерігають і в Державному історико-архітектурному заповіднику “Хотинська фортеця”. Примітно, що порівняно з попередніми роками, саме в 2010-му серед відвідувачів заповідника, нарешті, стали переважати українці, а не іноземці. У заповіднику сподіваються, що в 2011 році потік відвідувачів зросте завдяки новим фестам – окрім традиційної “Битви націй”, тут відбудеться ще й фестиваль, присвячений 390-й річниці Хотинської битви, святкування якої, згідно з указом Президента, має відбутися на загальнонаціональному рівні.
Стабільно, з невеликим перевиконанням плану відвідуваності, з року в рік Національний музей Тараса Шевченка в Києві. Трішки не дотягнув до своїх докризових показників і Національний заповідник “Херсонес Таврійський”.