Свято на екрані

Топ-10 найкращих різдвяних та новорічних фільмів

justify"> Топ-10 найкращих різдвяних та новорічних фільмів

Такої кількості фільмів, як знімають в усіх країнах, а передусім на Фабриці мрій напередодні Різдва, жодне свято не заслужило. Переважають у цьому списку, зрозуміло, сімейні комедії. Проте і картини інших жанрів також не оминають такої плідної теми. Тож пропонуємо до уваги читачів маленький путівничок для подорожі безкраїм морем святкового кіно.

Міцний горішок
Dіe Hard, 1988, бойовик, США. Реж.: Джон МакТірнан. У ролях: Брюс Вілліс, Бонні Беделіа, Алан Рикман.

У суперсучасному хмарочосі Лос-Анджелеса поліцейський Джон МакКлейн веде смертельну сутичку із бандою політичних терористів, що взяли в заручники два десятки осіб, серед яких опинилася і його дружина. Джон вирішив помиритися із дружиною на різдвяному корпоративі, проте потрапив у епіцентр справжньої війни.

Різдвяні канікули
Natіonal Lampoon’s Chrіstmas Vacatіon, 1989, комедія, США. Реж.: Джеремая С. Чечік. У ролях: Чеві Чейз, Беверлі Д’анджело, Джульєтт Льюїс.

У будинку Грісуолдів святкують Різдво. Різдво – прекрасна пора для Кларка Грісуолда і його родини.

Кларк – це стихійне лихо, яке може звалитися на вас у будь-який момент. Тепер Кларк хоче влаштувати своїй родині “веселе старомодне сімейне свято Різдва”. Тож на вас чекатимуть 25 000 лампочок на даху будинку, індик, що вибухає на столі, та інші смертельно небезпечні розваги.

Сам удома
Home Alone, 1990, комедія, США. Реж.: Кріс Коламбус. У ролях: Маколей Калкін, Джо Пеші, Деніел Стерн.

Американська родина вирушає із Чикаго в Європу, але батьки забувають у будинку... одного зі своїх дітей. Юне створіння, однак, не розгубилося й демонструє чудеса винахідливості. І коли в будинок залазять грабіжники, їм доводиться не раз пошкодувати про зустріч із милим крихіткою. Звичайно, до цього фільму можна додати і “Сам удома-2”. В цьому випадку юний Кевін опиняється у Нью-Йорку.

Грінч – викрадач Різдва
How the Grіnch Stole Chrіstmas, 2000, казка, США. Реж.: Рон Говард. У ролях: Джим Керрі, Тейлор Момсен, Джефрі Тембор.

У місті Хтограді жив монстрик на ім’я Грінч. Був він зелений і волохатий, ніхто його не любив. Найбільше  Грінч ненавидів Різдво. Кожне свято ставало для зеленого пустельника катуванням. Одного разу він вирішив покінчити із цим святом раз і назавжди. Поки безтурботні мешканці спали, Грінч вирішив украсти Різдво.

Ця картина стала одним із найкасовіших фільмів за всю історію американського кіно.

Реальна любов
Love Actually, 2003, романтична комедія, Великобританія. Реж.: Ричард Кертіс. У ролях: Г’ю Грант, Ліам Нісон, Колін Ферт, Лаура Лінні, Емма Томпсон, Алан Рікман, Кіра Найтлі, Біллі Боб Торнтон.

Блискуча, тонка і дотепна стрічка “Реальна любов” могла би стати різдвяним фільмом катастроф: Британія тут виявляється під впливом романтичного циклону, що може перерости в цунамі. Всі піддані Її Величності – від прем’єр-міністра до секретарки, від поважного батька сімейства до 11-річного хлопчиська-сироти – закохані. Неприкаяний юнак мріє опинитися в американській глибинці й підкорити своїм акцентом тамтешніх красунь; старий рокер – повернутися у чарти; удівець страждає від туги за покійною дружиною; навіть американський президент намагається закрутити інтрижку в Букінгемському палаці. До Різдва залишаються лічені дні...

Пережити Різдво
Survіvіng Chrіstmas, 2004, трагікомедія, США. Реж.: Майк Мітчел. У ролях: Бен Аффлек, Джеймс Гандольфіні, Крістіна Епплгейт

Обридле рутинне життя багатія Дрю Летама приводить його на Різдво в приміський будинок свого дитинства. І навіть той факт, що в будинку тепер мешкають інші люди, не може зіпсувати Дрю настрій. За солідну винагороду він пропонує родині Гітко тимчасово стати його родиною, і сам мріє відзначити свято в їхньому колі.

Різдвяна казка
Un conte de Noel, 2008, драма, Франція. Реж.: Арно Деплешен. У ролях: Катрін Деньов, Матьє Амальрік, Мельвіль Пупо, Еммануель Дево, Кьяра Мастроянні

Велика родина збирається разом на Різдво. Найчастіше подіб­ні зустрічі стають для родичів єдиною в році можливістю побачитися. Не дивно, що подібні “побачення” часто перетворюються у відверте з’ясування стосунків і публічне витягування усіляких “кістяків із шафи”.
У цьому випадку Різдво перетворюється в якийсь макабричний родинний балет, замішаний на невиліковних хворобах, давніх симпатіях і ненависті, словесній еквілібристиці, тінях з минулого. Загалом справжня насолода для сінефілів.

Різдвяна історія
A Chrіstmas Carol, фентезі, 2009, США. Реж.: Роберт Земекіс. У ролях: Джим Керрі, Стів Валентайн, Деріл Сабара.

Вікторіанська повчальна історія за твором Чарльза Дікенса про старого й  скупого Ебенезера Скруджа, який протягом однієї ночі переживає випробування глибокого очищення. Містер Скрудж – міняйло, що присвятив все своє життя нагромадженню багатства. Він нехтує всім, крім грошей, у тому числі дружбою, любов’ю і різдвяними святами.

Поганий Санта
Bad Santa, “чорна” комедія, США, 2005. Реж.: Террі Цвігофф. У ролях: Біллі Боб Торнтон, Тоні Кокс, Бретт Келлі, Лорен Грехем, Лоурен Том

Цього Санту навряд чи можна вважати різдвяним подарунком – він вживає міцні напої та розмовляє нецензурними словами і виглядає, як неголений Біллі Боб Торнтон. Герой працює Санта Клаусом у великих супермаркетах. Згодом грабує їх і решту року пиячить разом зі своїм приятелем-карликом, який у передсвяткові дні разом із ним працює ельфом. Фільм є своєрідною відповіддю на традиційні різдвяні казки, які заповнюють екрани кінотеатрів світу. Це теж різдвяна комедія, лише “чорна”, але гумор її, прокурений і проспиртований, є блискучим. І трохи цифр: картина у первісному варіанті змагалася з “Кримінальним чтивом” за частотою вживання слова fuck, яке вимовляли 170 разів (у “Кримінальному чтиві” – 271), слово “лайно” – 74, “дупа” – 31, “сука” – 10 і “виродок” – лише раз.

В остаточному варіанті кількість fuck’ів зменшили до 147.

Іронія долі або З легкою парою

Ирония судьбы или С легким паром, романтична комедія, 1975, СРСР. Реж.: Ельдар Рязанов. У ролях: Андрєй Мягков, Барбара Брильска, Юрій Яковлєв.

Звичайно, важко оминути цей фільм, традиційний, як олів’є. Пішли друзі в лазню і “напарилися” так, що відправили в Ленінград не того... Зрештою, цей сюжет переказувати не варто.

Зрозуміло, що цією десяткою тема різдвяного та новорічного кіно аж ніяк не вичерпується. Тож наступна “порція” – 6 січня. А наразі – гарного кінороку і побільше доброго кіно на наші екрани!

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4349 / 1.62MB / SQL:{query_count}