Усі чотири стрічки, включені до фестивальної програми, покликані створити святковий настрій та й просто підняти життєвий тонус. Адже мова про дотепні, іронічні та романтичні комедії, що їх організатори провозять двадцятьма містами України, – “від чорної комедії “Скелети” до молодіжної “П’ять моїх колишніх”, від фарсу “Бугі-Вугі” до теплого та наївного анімаційного “Ілюзіоніста”.
Отож, віддавши кровних 25 гривень за квиток, кожен із нас може стати свідком найдавнішого фестивалю артхаузного кіно в Україні. Тобто гучної події, яка щороку збирає повні кінозали по всій Україні. Зокрема, лише минулого року кінопокази британського кіно відвідали понад 10 000 осіб.
ДО ТЕМИ: Програма фестивалю
“Скелети”/ SKELETONS
(2009 комедія, 96 хв., українське озвучення).Режисер: Нік Вітфільд. Сценарист: Нік Вітфільд. Оператор: Зак Ніколсон. Композитор: Саймон Вітфільд. У ролях: Джексон Айзекс, Папріка Стін, Ендрю Баклі, Ед Гоген.
“…Розумний та дивакуватий британський фільм… вартий вашої уваги”. (The Observer)
“Скелети в шафі” – англійський вислів, який не варто розуміти буквально. А ось герої фільму “Скелети”, брати Девіс та Беннет, вирішили позбутися своїх скелетів-секретів та допомогти іншим. У цій нелегкій справі на них очікує чимало сюрпризів – пікантних та несподіваних для самих героїв, але дуже потішних для стороннього глядача. Двоє горе-чаклунів “чистять” чужі шафи, живуть з мамою, маленьким братом та дивною сестрою-підлітком. Фільм вдало поєднує “відчуття грайливого фантастичного абсурду з підкресленими нотками меланхолічної журби”. (Mark Kermode, The Guardian)
“Бугі-Вугі”/ BOOGIE WOOGIE
(2009, комедія, драма, 94 хв., субтитри російською). Режисер: Данкан Ворд. Сценарист: Денні Мойнехен. Оператор: Джон Метісон. Композитор: Януш Подразік. У ролях: Джилліан Андерсон, Алан Каммінг, Гізер Грем, Денні Г’юстон.
“Бугі-Вугі” – комедійний фарс, у якому персонажі пожирають одне одного в тісному світі великих грошей. Розгортаючись на фоні сучасної лондонської та міжнародної мистецької тусовки, стрічка демонструє моральний стан її основних гравців. Арт-дилери, колекціонери, митці та початківці змагаються одне з одним не на життя, а на смерть у світі, де межа між успіхом та крахом є надзвичайно тонкою.
“П’ять моїх колишніх”/ MY LAST FIVE GIRLFRIENDS
(2009, комедія, 87 хв., українське озвучення).Режисер: Джуліан Кемп. Сценарист: Ален Де Боттон, Джуліан Кемп. Оператор: Дейв Міллер
Композитор: Енді Блайт. У ролях: Брендан Патрікс, Наомі Харріс, Келлі Адамс, Сесіль Кассель.
Наш фестиваль знову і знову повертається до теми молодого невдахи-коханця, якому вкрай необхідно повернутись у минуле, аби вирватись із магічного кола власних невдач та зрозуміти, чим же він так завинив перед кращою половиною людства. Отже, тридцятирічного британця Данкана кидає чергова дівчина. Розчарувавшись у коханні, він вирішує відвідати своїх п’ятьох колишніх дівчат у Лондоні, Парижі й Мадриді, щоб зрозуміти, чому їхні стосунки зазнали фіаско. Можливо, кохання — це поле битви, на якому виживають тільки найсильніші?
“Ілюзіоніст”/ THE ILLUSIONIST
(2010, анімація, комедія, 90 хв., німа анімація). Режисер: Сільвен Шоме. Сценарист: Сільвен Шоме, Жак Таті.
Ілюзіоністи — це різновид митців, що вимирає. Від того часу, як рок і поп-зірки витіснили нашого героя на периферію шоу-бізнесу, а на хліб з маслом заробляти стало дедалі складніше, він змушений погоджуватись на виступи в сумнівних місцях: підозрілих підвальних залах, на приватних вечірках або в дешевих барах чи кафе. В одному з таких Богом забутих місць — сільському пабі на західному узбережжі Шотландії — він зустрічає невинну молоду дівчину на ім’я Еліс. Ця зустріч повністю змінює його життя. Еліс так само, як і решта відвідувачів тієї ночі, в захваті від його магічних трюків. Шоу було організовано на честь святкування електрифікації їхнього віддаленого острова. Але, на відміну від інших, Еліс зачарована нашим героєм і впевнена, що його трюки – це справжня магія.