Саундтрек життя

Мартін Скорсезе, режисер, про "роллінгів" та кіно

Мартін Скорсезе, режисер, про "роллінгів" та кіно

berlinale.de
skorseze.jpg

Кейт Річардс (ліворуч) та Мартін Скорсезе

Хоча ім'я Мартіна Скорсезе увінчано численними нагородами, а в його активі чимало уславлених стрічок, картину "Хай буде світло!" сміливо можна назвати одним із най­більших його творчих успіхів. Вибір групи для Скорсезе не був випадковим: пісні "Rollіng Stones" звучали у багатьох його фільмах. А сам режисер назвав музику групи "звуковою доріж­кою свого життя".

- Чому ви вибрали саме цю пісню для назви фільму?

- Насамперед, тому що я її люблю. А ще тому, що це чудова назва для концертного фільму. Крім того, ми реально засвітили яскраве світло. Хіба ні?

Ми хотіли передати енергію живого концерту, тому камери постійно рухалися за два-три метри від Міка і хлопців, весь час плуталися у них під ногами і заважали грати, але мені потрібна була їхня енергія, тому ми прагнули розмістити операторів максимально близько. Ми спробували дістатися якнайближче до енергетики живого концерту. Спочатку 18 камер, кілометри рейок і проводів так обплутали все приміщення, що "роллінгам" не залишилося місця на сцені. Після першого запису довелося відмовитися від кранів, але найскладніше було із самими зірками. Вони вперто не хотіли рухатися в одному напрямку із камерами.

- Ви встигли розповісти про групу все, що хотіли?

- На повну історію "Rollіng Stones" мені не вистачило б і 5-ти годин екранного часу, адже це й моя історія. Сценарії багатьох фільмів народжувалися в моїй голові саме під акомпанемент знаменитої четвірки. А пісня Jumpіng Jack Flash взагалі стала візитівкою "Злих вулиць". Музика "рол­лінгів" звучала і у "Скаженому бику", і в "Казино", і у "Відступниках". Щоразу, коли я дивився їхнє шоу, захоплювався і хотів поставити туди камеру".

- Що для вас було найголовнішим у картині?

- Головне - це музика. Музика й шоу. Знаєте, у чому гумор цього документального кіно? Дуже хочеться сподіватися, що глядач це побачить, зрозуміє й оцінить. Абсурдність цього кіно в тому, що ми намагалися зорганізувати, упорядкувати те, що порядку просто не підвладне.

- Ви задоволені результатом?

- Я взявся за "Хай буде світло!" відразу після "Від­ступників", які відібрали у мене всі сили, і був щасливий з ними розпрощатися. Приємно було змінити амплуа: все, досить знімати фільми для оскарівських церемоній, справа за "Rollіng Stones"!

До теми
  • Старанні хлопці
  • Засвітили і у Львові
  • - Що було найважчим?

    - Переконати їх дати концерт на одній із невеликих нью-йоркських сцен. Вони ж звикли збирати стадіони. Я бував на їхніх концертах: видовище, звичайно, вражаюче, але як передати його на екрані? Неодмінно довелося б наймати 50 операторів. І я вирішив змусити їх виступити на маленькій сцені, доручивши роботу найкращому операторові на землі Бобові Ричардсону. Він справді найкращий, якщо не вірите, поди­віться "Володаря перснів". Загалом, здається, вийшло чудово. Це, по суті, фільм-концерт - музика й жива енергетика музикантів. Мені найцікавіше було працювати над монтажем: він у такому фільмі перетворюється на своєрідну хореографію. Мік Джеггер і Кейт Річардс не стоять на місці, за ними простежити непросто. Останні хвилини фільму - щось невимовне. Чисте видовище!

    - Чи останній це документальний фільм Скорсезе?

     - Мені знімати документальне кіно було до біса цікаво. А "роллінгам" явно було цікаво в ньому зніматися. Щойно ми закінчили, всі відразу зібралися довкола монітора подивитися, що вийшло. Зараз я вже планую знімати новий документальний фільм. Цього разу про Джорджа Гаррісона. Я вже почав переглядати домашні зйомки останніх років його життя. А потім зніму документальну стрічку пам'яті Боба Марлі. Назви досі не придумав, але знаю, що він повинен з'явитися 6 лютого 2010 - в день 65-ї річниці з дня народження Боба.

    Берлін-Львів

    коментарі відсутні
    Для того щоб залишити коментар необхідно
    0.4910 / 1.57MB / SQL:{query_count}