Львівська філармонія долучається до європейської традиції проведення вечорів музики Людвіга ван Бетховена
У Європі існує давня традиція проводити в грудні музичні вечори, присвячені Людвігу ван Бетховену. Цього року, який є певною мірою ювілейним, адже саме минає 240 років від дня народження віденського класика, відродити її вирішили у Львівській філармонії. Наступними днями тут відбудуться три бетховенівські вечори, у програмах яких як відомі твори, так і дві львівські прем’єри. Перша із них відбудеться в четвер, 16 грудня (саме того дня, коли хрестили майбутнього композитора – його ж біографи довший час вважали днем народження Людвіга), коли під батутою Володимира Сивохіпа та за участі камерного хору “Gloria” та молодіжного симфонічного оркестру “INSO-Львів” прозвучить Меса До мажор. Твір, написаний на замовлення князя Естергазі до іменин його дружини тривалий час залишався в тіні найславетнішої духовної композиції Бетховена, Урочистої меси. Лише сьогодні яскрава і просвітлена Меса повертається на концертні сцени: у ній світське й справді часто переважає над роздумами про вічне.
Наступного дня, 17 грудня, великий подарунок зробить не лише шанувальникам творчості Бетховена, але й фортепіанного мистецтва загалом відоме подружжя львівських піаністів, Оксана Рапіта та Мирослав Драган. У супроводі Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під керівництвом головного диригента Айдара Торибаєва прозвучать П’ятий фортепіанний концерт та авторська фортепіанна версія Концерту для скрипки з оркестром.
За легендою, Концерт для фортепіано з оркестром №5, званий ще “Імператорським”, композитор дописував саме тоді, коли Наполеон почав обстрілювати з гармат Відень. Щодо авторської версії славетного скрипкового концерту, то історики музики й досі ламають списи, чи належить вона самому генієві, чи котромусь із його учнів. У будь-якому випадку, тепер львівські слухачі зможуть зробити висновки самі.
А завершиться міні-фестиваль музики Бетховена в неділю, 19 грудня, коли зі сцени Концертного залу ім. С. Людкевича прозвучать також нечасто виконувані в нас фрагменти з єдиної опери класика “Фіделіо”, 12 контрдансів для оркестру, а також – уперше у Львові – помпезна увертюра “Перемога Веллінгтона, або Битва при Вітторії”. В концерті, поруч із основним “симфонічним” складом, візьмуть участь студенти Ірина Плекан, Аліна Заходякіна, Ірина Бараховська, Андрій Панасюк.