Чергова виставка у Художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької стала ще одним підтвердженням таланту вихованців кафедри книжкової графіки та дизайну друкованої продукції Української академії друкарства. Завідувач цієї кафедри, кандидат мистецтвознавства Володимир Стасенко, правда, не мав за завдання щось для когось підтверджувати. Мета була інша – аби студенти отримали ще одну нагоду побачити себе збоку. А мрія – перевести такі виставки у формат щорічних, що – усі сподіваються – так і буде!
Отже, мова про невеличкі, однак дуже працемісткі та складні твори, виконані у класичних графічних техніках, які фахівці класифікують як такі, що належать до елітарного мистецтва. “Так вже сьогодні заведено, що сучасні художники радше готові вигадувати щось своє, працювати в авторських техніках, – каже Володимир Стасенко, – аніж класичних. Ті класичні техніки далеко не всі спроможні опанувати досконало. А тому мені в цьому контексті особливо близька теза Сальвадора Далі: спочатку навчися працювати, як старі майстри. І тоді зможеш творити так, як захочеш – усі будуть тебе поважати”.
А відтак невипадково кафедра підготувала виставку із створених за цей рік творів у техніках глибокого друку (цю техніку широко презентують суха голка та офорт), високого та інших. Що цікаво, не представлена літографія, але не через те, що вона з тих чи інших причин має на цій кафедрі менше пошанування. А тому, що незабаром кафедра надасть можливість ширшій громадськості милуватися окремою експозицією робіт, виконаних винятково у цій техніці.
“Ці твори, які маємо нагоду побачити у музеї Олени Кульчицької, – підсумовує Володимир Стасенко, – попри те, що мова про студентську працю, мало чим програють тим, що їх творили чи творять видатні львівські графіки – Володимир Аксінін, Юрій Чаришніков, Олег Денисенко, Олег Дергачов та інші. І це – заслуга не тільки окремих творців, а й кафедри в цілому”.