Більшого свята шанувальники оперної музики навряд чи могли сподіватися – сама Анна Нетребко завітала в Україну. Сопрано №1 нашого часу, прима світової оперної сцени зі своїм чоловіком – уругвайським баритоном Ервіном Шроттом та італійським диригентом Клаудіо Ванделлі дала концерти в Києві та Одесі. Кореспондентові “Пошти” пощастило слухати приму в столиці.  

“Російський альбом” з Кубані

Анна Нетребко – віце-міс Кубані-1988, громадянка Австрії, народна артистка Росії, чий графік розписано на кілька років уперед, а голос заворожує навіть найвибагливішого оперного критика. Вона стала відомою завдяки перемозі на конкурсі ім. М.Глінки у 1993 році. Далі – робота в Маріїнському театрі, гастролі в Ризі та дебют у Сан-Франциско. Хрещеним батьком у творчості Анна вважає російського диригента Валерія Гергієва, який відкрив молоде дарування світові. У 2002 році відбувся дебют співачки у Метрополітен-опера. Нетребко записала кілька дисків, зокрема “Російський альбом”, оскільки велику популярність принесло їй виконання сопранових партій в операх російських композиторів, таких як: “Війна і мир” С.Прокоф’єва (Людмила, Наташа), його ж “Заручини в монастирі” (Луїза), “Царева наречена” М.Римського-Корсакова (Марфа). У 2006 році стала громадянкою Австрії зі збереженням громадянства Росії.

Зі своїм чоловіком – бас-баритоном Ервіном Шроттом – Анна познайомилася 2003 року у Великій Британії, де вони виступали на одній сцені в опері “Дон Жуан”. У 2008 році в пари народився син Тьяго Аура. Зареєструвати ж стосунки співаки вирішили тільки у серпні 2009 року у Відні.

Велике цабе

Прикро, що єдиний концерт примадонни в Києві розпочався не з надзвичайного співу Анни за помахом палички італійського диригента Клаудіо Ванделлі, а з голосного “у-у-у-у” та “фу-у-у-у” з вуст вишуканої публіки. Звичайно ж, вигуки були адресовані не артистам на сцені, а прем’єр-міністрові України Миколі Азарову, який дозволив собі запізнитися на концерт на 20 хвилин, змусив чекати, а потім і обурюватися переповнений зал, а славетну співачку – чекати за лаштунками “високого гостя”. Появу прем’єра пафосно оголосила ведуча, і лише після того, як він зайняв своє місце в залі, розпочався концерт: зазвучала увертюра до опери “Руслан і Людмила” М.Глінки.

Порожній партер

Ціни на квитки організатори встановили від 200 до 6000 гривень. Звісно ж, квитки більш поміркованої вартості розкупили ще за місяць до концерту. А от охочих слухати Нетребко за 6000 гривень не так багато. Навіть згадуваний уже Азаров сидів аж в 17-му ряду. Через апетити організаторів у центрі партеру залишилося багато вільних місць, на які згодом пересідали глядачі з “дешевших” рядів.

Та, що зворушує до сліз…

Нарешті на сцені з’явилася сама примадонна в біло-сріблястій сукні. Вона розпочала свій виступ у супроводі Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України та хору Київського театру опери та балету каватиною Людмили з опери М.Глінки “Руслан і Людмила”. Щоправда, палац “Україна” не розрахований на академічні концерти, тож оркестр було чути здебільшого у величезні динаміки. Натомість Анні та Ервіну, схоже, мікрофони не були потрібні взагалі: їх голоси й без них долинали до останніх рядів балкону, зворушуючи до сліз…

У першому відділенні вечора солістка з’являлася на сцені тільки тричі, виконавши ще вальс Маргарити з опери “Фауст” Ш.Гуно та дует з опери “Любовний напій” Г.Доніцетті разом із Ервіном Шроттом. Скидалося на те, що тягар першої частини концерту, як годиться, перейняв замість Анни її чоловік. Він зачаровував публіку не лише співом, але й жартами, навіть намагаючись продати їй пляшечки з дивовижним зіллям, виконуючи славетну арію лікаря Дулькамаро з “Любовного напою”. Купюри номіналом 50 співакові виявилося замало, зрозумілою на всіх п’яти континентах фразою “деньги давай” йому вдалося “штовхнути”  за двісті з копійками диво-еліксир у зал. Далі пішла в хід півлітрова українська горілка , яка теж була продана глядачам. Щоправда, в кінці концерту артист витяг гроші з кишені та повернув “покупцям”, які, варто відзначити, забирали чесно вторговане неохоче.

Друге відділення Анна, вже в синій сукні, відкрила твором Луїджі Адіті “Поцілунок”. Далі були дует з оперети “Весела вдова”, арія Русалки з однойменної опери А. Дворжака, арія Лауретти з опери “Джанні Скіккі” Дж. Пучіні. Завершився концерт блискучим дуетом закоханих з опери “Поргі та Бесс” Гершвіна та палким і зовсім небутафорним поцілунком найвродливішої оперної пари нашого часу.

На біс

...Були “квіти від прем’єр-міністра України Миколи Азарова”, букет  від Філіпа Кіркорова (виявляється, напередодні Філя з Анною отримали “Золотий грамофон” за пісню “Голос”, яку заспівали дуетом) та феєрична арія Джудіти з оперети Легара “Циганська любов”. Це, як відомо, фірмовий номер прими, під час якого квітами з подарованих букетів вона осипає глядачів. Цього разу циганські пристрасті змусили співачку викинути в зал ще й туфлі на 12-сантиметровій шпильці, після чого вона заходилася босоніж кружляти сценою, зриваючи овації, а після закінчення номера кокетливо підійшла до краю сцени і сором’язливо забрала черевичок у збентежених глядачів.

Уругвайський чоловік оперної прими подарував українцям танго. От тільки співав він тепер у мікрофон і впівголоса, вочевидь, також стомився. А після концерту попрохав організаторів відвезти його із дружиною у ресторан з українською національною кухнею. Сподіваємося, борщ допоміг зірковій парі відновити сили для наступних виступів.

Київ – Львів

Євгенія Гінтовт
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4197 / 1.59MB / SQL:{query_count}