Балет з-над Дніпра

Цими вихідними у Львові гостював Дніпропетровський академічний театр опери та балету. Галицькій публіці наймолодший оперний театр України продемонстрував два балетні спектаклі

Цими вихідними у Львові гостював Дніпропетровський академічний театр опери та балету. Галицькій публіці наймолодший оперний театр України продемонстрував два балетні спектаклі: хореографічне сказання сучасного українського композитора Євгена Станковича “Княгиня Ольга” та хореографічну версію славетної опери “Травіата” Джузеппе Верді – виставу “Дама з камеліями”.

За словами директора дніпропетровського театру Олександра Шароварова, це перші масштабні гастролі трупи за останніх двадцять років. До Львова приїхало майже дві сотні учасників спектаклів – балет, хор, оркестр, а також творче керівництво. Сприяла гастролям січеславців не тільки місцева влада, але й дирекція Львівської опери, сподіваючись, що приклад такої плідної співпраці – перший, проте далеко не останній.

Символічно, що й диригент Дніпропетровського театру опери та балету Юрій Пороховник навчався та перші творчі кроки робив у Львові, тож після п’яти років роботи над Дніпром повернувся немов додому, хоча й водночас із вельми відповідальною місією. І дніпропетровському оркестру таки вдалося переконати вибагливу галицьку пуб­ліку доречним, коректним і вдумливим виконанням складної партитури Євгена Станковича.

З особливим зацікавленням очікували львів’яни та гості міста постановки “Княгині Ольги”. Перше виконання цього синтетичного дійства відбулося в Києві ще тридцять років тому, під батутою легендарного Стефана Турчака та в декораціях Федора Нірода. Однак з часом спектакль зник із репертуару й відродився лише тепер, на сцені Дніпропетровського театру опери та балету, насамперед завдяки ініціативі заслуженого артиста України, талановитого балетмейстера Олега Ніколаєва. За згодою композитора, до дніпропетровської версії постановки увійшло й декілька фрагментів з його ж балету “Вікінги”, а також Псалом, який дозволив задіяти хор. 

В лаконічній постановці балетмейстер зумів не лише показати динамічну історію життя княгині, але й розкрити характери головних персонажів – Ольги, її чоловіка, князя Ігоря та сина Святослава. Картини минулого проступають узагальнено, без зайвої деталізації, виділені лише основні моменти і образи, які дозволяють глядачу побачити на сцені “живих”, близьких йому людей та їх історії. В трьох епізодах  першої дії – дитинство, юність та одруження Ольги, вони присвячені формуванню характеру майбутньої княгині. У другій дії перед нами – мудра правителька, котра після смерті чоловіка, поборовши жагу до помсти, першою з руських князів прийняла християнство.  Є в творі й любовна лінія, й блискучі батальні та обрядові сцени (хороводи та ігри на честь Бога сонця), передано монументалізм Візантії. 

Передовсім варто відзначити блискучу майстерність балетної трупи Дніпропетровського театру. Кожен виконавець зумів майстерно показати всі психологічні тонкощі свого персонажа, а передовсім Катерина Герасименко в партії Ольги. Прикрасили постановку й ефектні декорації наймолодшої, мабуть, театральної художниці України Дарії Білої.  Непросте завдання виконали всі – і постановники, і балетна трупа, й хор, і оркестр, тож львів’яни отримали від візиту гостей “зі Сходу” лише позитивні враження.

Аліна Деревенських

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4033 / 1.56MB / SQL:{query_count}