Найцікавіше відео на полицях львівських крамниць
Несподівано тепла осінь таки змінюється традиційно похмурою у цей час погодою. Тож з теплої домівки виходити не дуже хочеться. За бажанням можна забезпечити собі вікенд на всі кіносмаки просто вдома, затишно вмостившись на дивані. І якщо замість поп-корну у вас в руках буде філіжанка чаю – не страшно, а навіть краще.
Сімейний вікенд
“Як приборкати дракона”
How to train your dragon. Анімація, пригоди, комедія. США, 2010. 95 хв. Реж.: Дін ДеБлуа, Кріс Сандерс. У рол.: Джерард Батлер, Джона Гілл.
Чудова історія від творців культових фільмів “Шрек”, “Мадагаскар” та “Панда Кунг-фу”. Цього разу глядачеві доведеться поринути у міфічний світ войовничих вікінгів та страшних драконів. Спадкоємець королівства вікінгів, підліток Хіккул Хоррендус Хеддок ІІІ, живе на острові, де боротьба з драконами – це стиль життя. Але хлопець страждає від однієї маленької проблеми – він не герой. Тож у відчаї він вирушає на пошуки найбільшого у світі і дуже злого дракона, щоб убити його та стати справжнім вікінгом. Дорогою він знаходить маленьку беззубу рептилію, до того ж поранену. Поступово вони стають друзями і разом шукають пригод, щоб кожен зміг заслужити повагу свого роду.
Надзвичайно яскравий, дотепний та позитивний мультфільм, який варто переглянути цілою родиною.
Сентиментальний вікенд
Hello Goodbye. Трагікомедія. Франція – Ізраїль, 2008. 99 хв. Реж.: Грехем Гюї. У рол.: Фанні Ардан, Жерар Депардьє.
У черговій спільній картині знову зустрілися двоє видатних французьких акторів Фанні Ардан та Жерар Депардьє. Вони зіграли успішне подружжя паризьких євреїв, яке вирішує поїхати на історичну батьківщину – в Ізраїль. Там їм доведеться зіштовхнутися із численними бюрократичними перепонами, а також усвідомити, чим демоверсія відпустки відрізняється від реального життя. Утім, усі негаразди, як не складно передбачити, зміцнюють та відсвіжають стосунки немолодої сімейної пари.
Передусім фільм варто подивитися заради двох, направду, видатних акторів, але і поза ними життєві ситуації, часом кумедні, часом сумні, але дуже пізнавані зроблять перегляд надзвичайно приємним. Уміння французів утримувати баланс між трагічним та комічним, легким та глибоким повною мірою втілюється і в цій стрічці.
Вікенд із вундеркіндом
J’aі tue ma mere. Драма. Канада, 2009. 105 хв. Реж.: Ксав’є Долан. У рол.: Анн Дорвал, Ксав’є Долан, Франсуа Арно.
Переможець каннського “Двотижневика режисерів”, ця пронизлива психологічна драма яскраво й точно розкриває вічну проблему конфлікту поколінь. Ксав’є Долан – виконавець головної ролі, режисер і сценарист – вклав у картину власну біографію, а разючий для двадцятилітнього дебютанта професіоналізм моментально поставив його в один ряд з іменитими режисерами світового кіно. Наступна картина Долана, “Коханці”, закріпила за ним статус кіновундеркінда.
Шістнадцятирічний підліток Юбер страждає від своїх почуттів до матері, які постійно балансують на грані любові й ненависті. Його мати Шанталь за роботою й власною самотністю не може побачити й зрозуміти проблеми юнака. Юбера ж у матері дратує абсолютно все: одяг, манера їсти, невміння розмовляти, зайва опіка. Друзі, перший сексуальний досвід, пошуки свого місця в житті – усе це залишається прихованим...
Типове і дуже якісне авторське кіно для шанувальників артхаузу.
Вікенд із “Оскаром”
Іnvіctus. Біографічна драма. США, 2009. Реж.: Клінт Іствуд. У рол.: Морган Фрімен, Мет Деймон, Тоні Кгороге.
Нарешті на DVD з’явився один із цьогорічних фаворитів, і то дуже достойних фаворитів, оскарівських перегонів.
Фільм про Нельсона Манделу у блискучому виконанні Моргана Фрімена, про час після падіння апартеїду, коли Південна Африка провела в себе Кубок світу з регбі 1995 року. У свій перший президентський термін Нельсон Мандела намагався використовувати всі можливості, щоб припинити багаторічне нерозуміння між білим і чорношкірим населенням країни. Мандела вважав, що культовий для ПАР спорт – регбі – має неабияке значення для об’єднання країни.
Міцне кіно, характерне для останнього гуманіста Голлівуду Клінта Іствуда вчергове продемонструвало його незаперечну майстерність, як і майстерність акторів Моргана Фрімена та Мета Деймона, за що обидва стали оскарівськими номінантами.