“Ніжний син – проект Франкенштейн”
(Угорщина – Німеччина – Австрія. Реж. Корнел Мундружо)
Фестиваль фестивалів
Історія про те, як 19-річний учень школи-пансіону повертається додому, до родини. Його спроби здобути любов близьких виявляються складнішими, ніж він уявляв, і все завершується катастрофою. Фільм – учасник Каннського фестивалю, а його автор – володар “Золотої пальмової гілки” за попередню картину “3 місяці, 4 тижні і 2 дні”.
“Дерево”
(Франція – Австралія. Реж. Джулі Бертучеллі)
Фестиваль фестивалів
Після смерті батька 8-річна Сімон розповідає секрет своїй матері Доун. Дівчинка переконана: батько розмовляє з нею через листя її улюбленого дерева, він повернувся для того, щоб оберігати їх. Але новий зв’язок, встановлений між матір’ю та дочкою, опиняється під загрозою, коли у Доун починаються стосунки з Джорджем – робітником, до якого вона звернулася для знищення проблемного коріння дерева. Коли ж гілля починає продиратися до будинку, родина змушена робити нелегкий вибір. Але чи не запізно? Фільм закривав цьогорічний Каннський кінофестиваль.
“Інший Дюма”
(Франція. Реж. Сафі Неббу)
“Французьке кіно сьогодні”.
Неймовірна історія: Александр Дюма, знаний французький романіст, наймає літературного помічника на ім’я Огюст Маке для допомоги у роботі над матеріалом й оформленням сюжету своїх популярних пригодницьких романів, зокрема “Пригод трьох мушкетерів” і “Графа Монте-Крісто”. Одного дня Маке, втомлений жити в тіні чужої слави, отримує прохання про допомогу від молодички, яка помилково вважає його Дюма. Маке вирішує видати себе за знаного письменника. Блискуча і несподівана комедія, блискучий і, як завжди, несподіваний Депардьє.
“Злочин кохання”
(Франція. Реж. Ален Корно)
“Французьке кіно сьогодні”
У порожніх офісах могутньої транснаціональної корпорації дві жінки зустрілися віч-на-віч. Ізабель – молодий керівник, працює під началом Крістін, яку абсолютно ідеалізує. Певна своєї влади Крістін заманює дівчину у заплутану збочену гру спокуси та домінування. Небезпечна гра заходить надто далеко – шляху назад немає.
“Перемир’я”
(Росія. Реж. Світлана Проскуріна)
“Нове російське кіно”
Ця картина “обійшла” на “Кінотаврі” фільм нашого Сергія Лозниці “Щастя моє”, ставши переможцем. Цього міста немає на мапі, воно є тільки на квитку. Саме туди прямує Єгор Матвєєв, син Петра. Він хоче жити, любити, а головне – пізнати себе.
“Вівсянки”
(Росія. Реж. Алєксєй Федорченко)
“Нове російське кіно”
Коли Таня, кохана дружина Мирона, помирає, чоловік просить найкращого друга на прізвисько Аїст допомогти йому поховати її згідно з традиціями мері – давнього фіно-угорського племені, яке мешкало колись біля озера Неро, що в мальовничому районі Центрально-західної Росії. І два чоловіки вирушають у довгу подорож безкраїми просторами. Вони беруть із собою двох маленьких пташок у клітці. Дорогою Мирон розповідає про інтимні подробиці подружнього життя. Та коли вони дістаються озера, де назавжди попрощаються з тілом, Мирон дізнається, що не він один кохав Таню.
“Вихід через сувенірну крамницю”
(США – Великобританія. Реж. Бенксі)
“Art/Life”
Назва “Вихід через сувенірну крамницю” відсилає до практики більшості світових музеїв, які змушують відвідувачів обов’язково проходити через сувенірну крамницю, і часом там туристи проводять більше часу, ніж перед Моною Лізою чи Сікстинською Мадонною.
У документальній картині, показаній поза конкурсом, Банксі розповідає про власника магазинчика, який вирішив зняти про нього фільм, а у підсумку сам став комерційним художником.
“Кімната у Римі”
(Іспанія. Реж. Хуліо Медем)
Програма “Сонячний зайчик”
Готельний номер у серці Рима поєднує двох молодих ледь знайомих жінок. Тут на них чекає ніч пристрасті, подібна до найглибшої безодні... Все, що знімає іспанець Хуліо Медем, ніколи не розчаровувало глядачів. Варто сподіватися, що так буде і цього разу.
“На шляху”
(Боснія та Герцеговина – Австрія – Німеччина – Хорватія. Реж. Ясміла Жбаніч)
“Східний експрес”
Родинний конфлікт, пов’язаний із заглибленням чоловіка у релігію, вирішений тонко, майстерно, психологічно точно, без жодної плакатності, з одного боку, і політкоректності, з іншого.
“Ти зустрінеш високого незнайомця”
(США, Іспанія. Реж. Вуді Аллен)
Фільм-закриття
Альфі залишає Гелену, щоб наздогнати свою втрачену молодість та завоювати повію Шарман. Відкинувши здоровий глузд, Гелена керується божевільною порадою шахрая-віщуна. Через нещасливе подружнє життя Саллі закохується у Ґреґа, вродливого власника галереї, в якій вона працює. Рой, письменник, який з нетерпінням чекає відгуків на свій останній рукопис, божеволіє від Діа, загадкової жінки, яка помічає його проникливий погляд із сусіднього вікна. Спроби героїв сховатися від проблем у повітряних замках роблять їхнє життя стражденним та абсурдним. Як завжди тонка, безжальна і дуже дотепна комедія від найзнаменитішого серед нью-йоркських невротиків Вуді Аллена.