Два десятиліття любові

Спілці народних майстрів – 20

Спілці народних майстрів – 20

Усі види народного мистецтва, крім ковальства, презентував днями у Музеї етнографії та художнього промислу Львівський обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України. У такий спосіб шанований осередок вирішив відзначити власне двадцятиріччя.

Вишиті й ткані рушники та костюми, кераміка, різьба по дереву, писанки, малярство, вироби із соломки, витинанки й інші не менш наповнені потужною внутрішньою енергетикою речі – свідчення, що львівські художники – професіонали. А ще те, що вони не замикаються на мистецьких традиціях регіону. Зокрема, вишивки не лише за орнаментами Львівщини, а й Тернопільщини, Полтавщини, інших областей України ілюструють цей творчий зріз якнайкраще.

Як розповіла “Пошті” незмінний керівник Львівського обласного осередку, заслужений майстер народної творчості України Зеновія Краковецька, кожен її колега мав власний шлях до залюбленості у народне мистецтво. На саму Зеновію Краковецьку дуже вплинула Олена Кульчицька (що свого часу вчила її батьків), яка сказала їй: “Кохай народне мистецтво, дитинко. У ньому закодована велика частина історії нашого народу”. “І коли я почала у це мистецтво заглиблюватися, – ділиться думками пані Краковецька, – то раптом відкрила, що це не лише багата історія, а й багата мова”.

Варте уваги, що до свого двадцятиліття  Львівський обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України за підтримки управління культури та туризму ЛОДА випустив кольоровий каталог, де вміщені не лише фото 123-х митців із біографічними довідками про них, а й кольорові світлини їхніх робіт. На представленні каталогу (художнє оформлення якого виконав Богдан Сікотовський) упорядник Зеновія Краковецька наголосила: “Книга розповідає не тільки про дійсних членів спілки, а й про кандидатів до неї, а також про тих, котрі уже відійшли у вічність”. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4536 / 1.54MB / SQL:{query_count}