Її лялькова величність

Близько сімсот ляльок понад п’ятдесяти авторів з України та Росії об’єднав у Музеї етнографії та художнього промислу (від 15 до 26 вересня) фестиваль “Ляльковий світ”

Близько сімсот ляльок понад п’ятдесяти авторів з України та Росії об’єднав у Музеї етнографії та художнього промислу (від 15 до 26 вересня) фестиваль “Ляльковий світ”, який у Львові відбувається уже вдруге. Ляльки усміхнені й сумні, наївні і хитрі, вродливі і зумисне негарні. Шиті, вив’язані, мотані, виготовлені  із пап’є-маше, кераміки, дерева тощо.  Ті, що пахнуть сіном, шоколадом чи ванільним печивом, як і  ті, що не пахнуть ніяк… Ляльки-люди, міфічні істоти, ведмедики, зайчики, рибки, котики та інші. Ті, що коштують 50 чи 70 гривень, і ті, що їх оцінили у 25 тисяч. Колекційні авторські й ті, які радо візьме у руки дитина. Напоєний добротою людських рук світ дитинства чи ностальгії за ним.

“Ляльковієм”, – сказав на відкритті фестивалю мистецтвознавець Орест Голубець, керівник інформа1ційно-мистецького центру “365”, чиї працівники  придумали та втілюють це дійство. “Говоримо навіть не стільки про іграшку, як про артефакт”, – підтримала його автор концепції фестивалю Ірина Сорокіна. А менеджер проекту Ганна Гаврилів продовжила: “Ми справді віримо, що в цієї ідеї є майбутнє”. І розповіла, як фестиваль зумів розширити свої горизонти…

Віримо і ми, вдивляючись в іграшкові обличчя… Усміхнені й сумні, наївні й хитрі, вродливі й зумисне негарні… Вдивляючись у цей напоєний добротою людських рук світ дитинства або ж яскравої ностальгії за ним…

 

 

 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4341 / 1.55MB / SQL:{query_count}