У Львівській філармонії розпочався новий сезон
Одразу два концерти ознаменували початок нового концертного сезону у Львівській обласній філармонії. Як дотепно відзначив у розмові з “Поштою” директор найбільшої в місті концертної установи Володимир Сивохіп, перший із них минув у визнаннях любові до Моцарта, а наступний триватиме – під гаслом: “Чи любите ви Брамса?”
Як у обох випадках засвідчив зал, публіка однаковою прихильністю обдаровує й віденського класика, й романтика-філософа. А ще – охоче приймає сюрпризи, на які виявилися щедрими й виконавці, й дирекція філармонії. У “моцартівському” вечорі, окрім дивертисментів геніального Вольфганга Амадея, прозвучала симфонія його батька Леопольда Моцарта, буквально
15 років тому віднайдена президентом Німецького південно-західного моцартівського товариства Георгом Майсом. Невипадково маестро Майс і диригував того вечора академічним камерним оркестром “Віртуози Львова”: німецький музикант є давнім другом колективу, не вперше виступає в нашому місті, проте щоразу намагається познайомити львів’ян із музичними “ексклюзивами” пера старих майстрів. Зокрема, охоче Георг Майс диригував і творами Моцарта-сина, котрий упродовж багатьох десятиліть був пов’язаний зі Львовом. Відсутність його творів у програмі останнього концерту диригент пояснив суто практичними міркуваннями: “Мабуть, музиканту було так добре у вашому місті, що він не написав тут жодного симфонічного твору. А ми у виборі програми керувалися насамперед цим критерієм”.
Натомість, цього разу відкриттям для львів’ян став їх зовсім юний співвітчизник, талановитий кларнетист Василь Борецький, котрий зчинив справжній фурор своїм виконанням концерту для кларнета з оркестром Моцарта.
Вечором сюрпризів можна назвати й недільний концерт – другу “дію” інавгурації нового сезону у філармонії, котра відбулася за участі улюбленця львівської публіки, всесвітньовідомого скрипаля Олега Криси. Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою свого головного диригента та художнього керівника Айдара Торибаєва привітав присутніх помпезним “Слов’янським маршем” Петра Чайковського, який виявився майже всуціль зітканим із тем українських козацьких пісень. А на завершення концерту вихованець “львівської школи” й Давида Ойстраха в Москві, професор Істменської школи музики (США) Олег Криса продемонстрував усе розмаїття свого сольного обдарування в популярному й водночас одному із найскладніших для скрипалів концерті Йоганнеса Брамса.
Втім, сюрпризи цього сезону не обмежувалися вступними концертами. Завсідники балкона (а це переважно музиканти та студенти) були приємно здивовані тим, що за літо його встигли відреставрувати – нагадаємо, минулого року вперше за останніх півстоліття оновили партер. Також усі охочі отримали календар філармонійних концертів на наступне півріччя і пропозиції придбання абонементів на будь-який музичний смак та споживацький гаманець. Важливо, що Львівська філармонія поступово перетворюється із “музею” на живий організм, динамічний, як сама музика, й невпинно змінює, оновлює форми роботи. Вочевидь, засвідчить ці зміни й відомий на теренах цілої Європи фестиваль модерної музики “Контрасти”, що вчергове розпочнеться вже цієї п’ятниці.