Насправді виставка молодого тернопільського художника Андрія Цупа, що вже кілька днів експонується у Львівському палаці мистецтв, краще пасувала б до зимової пори року. Втім, насичені сонячні барви більшості полотен додають тепла прохолоді виставкового залу навіть зараз.
На запитання, чому майже в кожній роботі – незалежно від теми і форми висловлювання – панує саме ця гама, всі можливі відтінки від вохристого до цитриново-жовтого – сам художник лише знизує плечима. Каже, чує це запитання вже не вперше і навіть намагався якось “перепрограмувати” себе на іншу палітру, проте рано чи пізно в процесі роботи над кожною картиною його захоплює саме ця барва.
Така переконлива відданість власним переконанням та уподобанням, схоже, притаманна Андрію не лише у виборі кольорової палітри. Як розповів “Пошті” митець, він закінчив Львівську національну академію мистецтв за спеціальністю “дизайн інтер’єру”. Проте основний фах не надто лежав до душі: повністю підкорити свою творчість смакам замовника не міг, а цілковито наполягати на своєму також не вважав правильним. Тож із часом повністю присвятив себе тому, що подобалося найдужче – малярству.
Якщо колористична гама картин художника є доволі впізнаваною та від певного моменту навіть прогнозованою, то стилістика невпинно змінюється: від фігуративного живопису і кількох доволі традиційних натюрмортів до абстракції і безпредметності. Співзвучними таким перепадам мистецьких настроїв є й назви деяких робіт, як-от “Політ кульбаби” чи “Географія натюрморту”. В більшості із них відчувається упевнена рука майстра, в деяких –пошук і вагання, та в кожному випадку ці мандрівки пензля уже варті того, аби бути побаченими.