Євробачення і німці

У Німеччині національне свято, вперше за майже три останні десятиліття

У Німеччині національне свято: вперше за майже три останні десятиліття представниця держави перемогла в пісенному конкурсі Євробачення

Дев’ятнадцятилітня Лена Меєр-Ландрут виборола для своєї країни велику честь і дірку в бюджеті на наступний рік, здобувши 246 балів. Із суттєвим відривом (170 балів) “срібло” завоювала турецька “maNga”. На третьому місці – запальний румунський дует “Paula Seling & Ovi” (162 очки).

Українка Aloysha продемонструвала доволі гідний рівень та – однією із небагатьох конкурсантів – уміння співати. Вона, нагадаємо, посіла десяту сходинку, замкнувши перелік учасників, що здобули понад сто балів.

На “ослячій лавці” опинився представник Великобританії. Вже стало своєрідною традицією, що представники країн-засновниць пасуть задніх і не надто турбуються своїми співочими представниками. Тим показовішою стала перемога Лени: буквально за кілька останніх місяців, здобувши перемогу в національному відборі до ПКЄ “Unser Star fur Oslo” з-поміж 4500 претендентів. Її дебютний альбом “My Cassette Player”, що вийшов 7 травня, уже став золотим у Німеччині.

23 травня Лені виповнилося 19 років. У квітні вона закінчила школу.

Рідне місто співачки – Ганновер. Її бабуся походить із давнього угорського аристократичного роду, а дід, відомий німецький політик та дипломат Андреас Меєр-Ландрут, народився в Таллінні. У 1980 – 1983 та 1987 – 1989 роках був послом Західної Німеччини в СРСР. Йому приписують ключову роль у зближенні інтересів Міхаїла Горбачова та Гельмута Коля в часи перестройки. Після розпаду СРСР очолював представництво компанії “Daimler-Chrysler” у Москві.

Батько Лени більше відомий під сценічним псевдонімом Ладіслас фон Карацони, виступає як бас-гітарист в рок-групі “Fairytale” (дивовижний збіг: пісня під такою назвою у виконанні Алєксандра Рибака перемогла на минулорічному Євробаченні). Він покинув родину, коли Лені було два роки.

Продюсер співачки – відомий німецький шоумен та співак Штефан Рааб – уже писав пісні вітчизняним учасникам ПКЄ у 1998-му та 2000 роках, проте без особливого успіху. До написання пісні-переможниці “Satellite” причетні сонграйтери із США та Данії. Композиція перемогла в національному інтернет-голосуванні.

Частина німецьких політиків уже виступили за те, аби вручити Лені найвищу державну нагороду – Хрест за заслуги. Одразу після приїзду її ім’я вписали в Золоту книгу Ганновера.

Днями українські та російські видання зарясніли інформацією про те, що неповнолітньою співачка знімалася в порно. Насправді газета “Bild” розворушила цю історію задовго до фіналу. Йдеться про ріаліті-шоу телеканалу RTL, де дівчина знялася оголеною в короткому епізоді. “І не стидаюся цього”, – гордо заявила сама Лена в одному з інтерв’ю. Ролик нескладно знайти в мережі YouTube і на власні очі пересвідчитися – нічого сороміцького в ньому й справді немає.

Це другий великий успіх Німеччини за понад 50 років існування пісенного конкурсу. В 1982 році співачка Ніколь перемогла з піснею “Ein bisschen Frieden” (згодом її співали на уроках німецької мови навіть у школах УРСР). Також двічі – в 1995-му та 2005 роках – країна опинялася на останньому місці в пісенному рейтингу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4053 / 1.56MB / SQL:{query_count}