Мідним блиском "Кольорів для тромбона та духового оркестру" Берта Аппермонта завершилися нещодавно дні наукової сесії "На шляху до нової гармонії" Музичної академії в Кракові (керівник - проф. Барбара Свьонтек-Желязна).
Мідним блиском "Кольорів для тромбона та духового оркестру" Берта Аппермонта завершилися нещодавно дні наукової сесії "На шляху до нової гармонії" Музичної академії в Кракові (керівник - проф. Барбара Свьонтек-Желязна).
Втілена силами кафедри духових інструментів, ударних та акордеона, а також сучасної музики та джазу сесія вийшла далеко за межі кафедрального звіту. Три концертні вечори і два дні наукової конференції за участю польських, українських, шведських та німецьких музикантів стали можливими насамперед завдяки організаторському та людському дару Станіслава Веляника - добре відомого львів'янам диригента і перкусиста.
Розпочався своєрідний фестиваль твором сучасної російської композиторки Соф'ї Губайдуліної "In Erwartung" для 4х саксофонів та ударних інструментів. А завершувала перший камерний вечір сповнена варварських ритмів ефектна соната Бели Бартока для двох фортепіано та ударних у чудовому виконанні відомого львівського фортепіанного дуету Оксани Рапіти та Мирослава Драгана у співпраці зі Станіславом Веляником та Яном Пільхом - всесвітньо відомим польським джазменом та виконавцем сучасної музики.
Приємно відзначити очевидну цікавість до процесів, що відбуваються в українській композиторській школі з боку польських музичних кіл. Симптоматичним стало запрошення до виступів на конференції двох молодих українських композиторів: Богдана Сегіна та Олени Сєрової. А завершилася конференція творчою зустріччю із львів'янкою Богданою Фроляк.
Справжньою емоційною та ліричною кульмінацією сесії став другий концертний вечір, де прозвучав твір Б.Фроляк "Dammerung" ("Смеркання") для кларнета і струнних, натхненний поетичним уривком австрійського поета Георга Тракля. Бурхливі емоції краківської публіки викликало й виконання двох сонат Франсіса Пуленка в оркестровій транскрипції талановитої української композиторки. Натомість останній музичний вечір, як і належить справжньому фіналу, видався бравурним та яскравим. Зал, переповнений шанувальниками бігбенду та оркестру духових інструментів під керівництвом незмінного Станіслава Веляника, де в атмосфері захоплення та передчуття радості концерт розпочався атракційним звучанням "Еbonyконцерту" Ігоря Стравінського для кларнету та бігбенду. Далі звучали концерти для різних складів духових європейських та американських композиторів. Так завершилася ця краківська неспішна бесіда мовою музичних образів та ідей.
Краків - Львів