У Львові виступило "Тріо Влодека Павліка"
У п'ятницю концертом на сцені Великого залу Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка розпочало своє всеукраїнське турне "Тріо Влодека Павліка" з Польщі. Музична мандрівка відомого джазового колективу приурочена року Юліуша Словацького і проляже далі через Вінницю, Одесу, Київ.
Початок турне можна назвати більш ніж вдалим і для музикантів, і для слухачів. Адже осінь, Львів і джаз поняття нероздільні. Тому цілком логічно, що саме львівські меломани отримали можливість першими насолодитися творчістю "Тріо Влодека Павліка".
Основою їхньої нової програми став записаний нещодавно альбом "Anhelli", назва й зміст якого продиктовані однойменною поемою видатного польського письменника доби романтизму. Юнак на ім'я Ангеллі, на кшталт героя Данте, мандрує "білим пеклом" - Сибіром разом із своїм провідником Шаманом, а після його смерті оселяється у вирубаній з льоду хатині разом зі супутницею та покутницею свого життя Елленайєю... Музичні образи головних героїв знайшли своє відображення і в новому, джазовому прочитанні поеми, щоправда, неабияк пожвавленої блюзами та танцювальними ритмами.
Звичайно, душею проекту був піаніст Влодек Павлік, котрого невипадково вважають "джазовим Шопеном". До речі, "Anhelli" є вже сімнадцятою роботою музиканта. Разом із колегами Павлом Паньтою (контрабас) та Цезари Конрадом (перкусія) він виступав на престижних джазових фестивалях у Західній Європі та США, в тому числі й на славетному "North Jazz Festival". Свого часу Польський інститут у Римі, Радіо Ватикан та Посольство РП у Ватикані запросили музиканта виконати твір "Misterium Stabat Mater" з нагоди святкування дня народження Папи Іванна Павла ІІ.
І от тепер нагоду пересвідчитися в майстерності та щирості представників нової польської джазової школи отримали й українські слухачі. І ніхто не був розчарований. Майже дві години програми пролетіли як мить, час від часу перериваючись бурхливими оваціями. На завершення львівські меломани не захотіли відпускати музикантів без композиції "на біс".
Щоправда, далося взнаки місце проведення концерту. Якщо для класичного піаніно Велика зала музичної академії була достатньою, то звукам рокової перкусії і джазового контрабасу тут було не надто комфортно. Та й слухачам праглося кнайпового затишку і келиха доброго вина. Однак наразі у Львові немає кнайпи чи ресторації, яка б могла приймати подібні імпрези, забезпечивши не тільки відповідну ауру, але й комфортні місця для всіх охочих.