За межею

"Трансгресії" на Вірменській

"Трансгресії" на Вірменській

Днями в КМЦ "Дзиґа" відбулася презентація Міжнародного енвайронментпроекту "Трансгресії", що об'єднав два десятки митців із різних регіонів України та Польщі ідеями створення об'єктів, інсталяцій та перформенсів у довкіллі.

Зрозуміло, найкраще сприймати лендарт, так би мовити, на живо, в момент створення та існування його об'єктів у середовищі. Звідси, зрештою, й назва групи жанрів, поєднаних ідеєю співіснування з навколишнім, енвайронменту. Мистецтво, що виникло в епоху "дітей квітів", упродовж десятиліть зазнало неабияких метаморфоз та розвитку. За словами директора КМЦ "Дзиґа" та одного із активних учасників проекту "Трансгресії" Влодка Кауфмана, в Україні лендарт розвивався повільно, не без проблем, еволюціонував лише в останні роки. А куратор проекту Мирослав Вайда наголошує: ідея "Трансгресій" виникла зовсім недавно, буквально в січні цього року, реалізувавшись у три найважливіші етапи.

Нагадаємо, перший крок "Трансгресії" зробили на фестивалі "Fort.missia2009", що відбувався у липні на території оборонних фортів Першої світової війни неподалік села Поповичі Мостиського району. Другим етапом став виїзд митців у Карпати, на хутір Сіда, де об'єкти проекту "Координати" створювали на базі творчої лабораторії "Новий Ноїв ковчег". Мали нагоду прилучитися до енвайронменту і львів'яни під час недавнього Тижня актуального мистецтва. Для тих, хто так і не встиг побувати на об'єктах або прагне освіжити пам'ять про них, у галереї "Дзиґа" до 5 жовтня відкрита експозиція "фотоспогадів" проекту "Трансмісії", точніше - підсумків масштабної довготривалої акції, яка, схоже, досі не мала аналогів в Україні. Завдяки сучасним можливостям зафіксувати і показати публіці результати творчості в довкіллі саме мистецтво стає активнішим, більш креативним, вважає і Влодко Кауфман.

У геології терміном "трансгресія" (буквально - перехід, пересування) прийнято називати наступ моря на суходіл внаслідок опускання земної кори або підняття рівня моря. У сучасному мистецтві це, радше, долання межі можливого. А вона, як показують проекти Влодка Кауфмана, Володимира Бахтова, Юрія Баранніка, Ілони Сільваші, Ярослава Присяжнюка, Михайла Барабаша, Мирослава Вайди, Лабораторії актуальної творчості, групи "Тотем", Ярослава Козяра, Катажини Шчипьор, Андрія Гуренка, стає усе ширшою.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4268 / 1.55MB / SQL:{query_count}