З 20 до 24 серпня у Львові відбудеться найбільший в Україні Другий міжнародний фестиваль фольклорного танцю "Етновир"
Висловити свої почуття у танці протягом п'яти днів зможуть 250 учасників міжнародного фестивалю "Етновир". Феєричне святкування розпочнеться вже у четвер, 20 серпня, вечірнім маршемпарадом центральними вулицями Львова. Під час фестивалю на вулицях гостей та жителів міста вітатимуть танцювальні колективи Польщі, Чехії, Мексики, мистецькі ансамблі Північного Кіпру, Конго, Того, Індії, Македонії, Іспанії, Польщі, України та інших країн. Концерти розпочинатимуться у перші два дні о 19.00 з площі Ринок, у суботу відбудеться галаконцерт в Оперному театрі, а у неділю артисти помандрують до Трускавця.
За словами Наталі Бондарчук, режисера фестивалю "Етновир", на цьогорічному фестивалі гурти зможуть показати більше номерів, адже торік вони були змушені мчати зі Львова до Луцька, аби встигнути показати виступи в обох містах. Другий "Етновир" проходитиме у Львові й Трускавці, організатори впевнені, що таким чином уникнуть незручностей як для виконавців, так і для глядачів.
- Сподіваємось, що не розчаруємо львів'ян. Активність відвідування такого фестивалю майже неможливо перевірити, оскільки всі виступи рухаються містом, але ми зможемо дізнатися про гурти, які найбільше сподобалися, шляхом голосування. Зокрема, на вечорі у Шевченківському гаю влаштуємо голосування за найкращий оркестр. Загалом, я думаю, що розширюватимемося з кожним роком, наразі ми надто молоді, аби претендувати на значні масштаби. До прикладу, у Польщі аналогічні фестивалі мають близько трьох десятків років стажу, - розповіла "Пошті" пані Бондарчук.
Кожен з гуртів презентуватиме свій найвідоміший танець, а українці, безумовно, танцюватимуть гопак. Фурор торішнього виступу своєю експресією викликав гурт із Мартініки під назвою "ЯблукоКориця". Попри численні прохання запросити гурт ще раз, бажання так і не змогли виконати, оскільки фестиваль передбачає щорічне вливання "нової крові".
Як зазначила Оксана Миськович, начальник відділу туризму ЛМР, під час фестивалю передбачені паради на центральних вулицях міста, галаконцерти, майстеркласи з танців, вечори дружби, ярмарки як і українських, так і закордонних ремісників.
Місію єднання автентики різних країн узяла на себе Міжнародна рада організацій фестивалів фольклору і традиційних мистецтв (CIOFF), що діє при ЮНЕСКО і організовує аналогічні фестивалі у всьому світі, на місцевому рівні акцію втілює у життя відділ туризму Ратуші спільно з ГО "Етновир".