У Славському вже втретє відбувся міжнародний рокфестиваль
На відміну від фестивального фіаско у Свіржі, Славське потішило своїх гостей святом музики, різноманітними розважальними програмами, переглядами фільмів, фотовиставками, мистецькими акціями просто неба. В рамках фестивалю діяло дві сцени - денна з 14.30 та вечірня, де й відбувалися найцікавіші виступи, - від шостої вечора і до пізньої ночі.
Для творчих особистостей організатори підготували кілька творчих пограм. Охочі могли самотужки виготовити фігурки з паперу, власними руками розмалювати кулон на згадку про Славське, любителі цифрової фотографії брали участь в ігоровому фотоконкурсі "Snapshot". На невеликому острові серед річки діяла творча майстерня з виготовлення керамічних виробів, якою керували молоді художникикерамісти, для цього спеціально збудували земну піч глибиною 1,5 метра. Кожен міг спробувати, чи справді "святі горшки ліплять", чи й звичайні смертні. А біля клубу щоночі були танці під звуки танго, сальси та інші ритми.
Пріоритетність екологічного спрямування фестивалю неодноразово підкреслювали організатори свята, але це не були лише гучні заяви. Окрім лекцій про генетичномодифіковані продукти для тих, кого словами не переконати, підготували низку промовистих фотографій, а також тематичні кінопокази. Подбали організатори і про те, щоб була достатня кількість смітників та пакетів для відходів. Та, судячи із кількості сміття, залишеного гостями на фестивальному полі, навіть цього виявилося замало.
Найголовніше - концерти рокгруп із різних країн Європи - відбувалося у Славському два дні і три вечори. Зокрема, серед українських гуртів виступили "Воанергес", "Пан Пупець", "DALAI LAMA", "Гапочка". Суботню програму завершувала група "Плач Єремії". Мабуть, любов публіки настільки засліпила фронтмена, що він почав забувати про ту ж таки публіку та елементарну повагу до неї, забезпечивши замість музики відбірною лайкою. На жаль, це вже не перший сценічний прецедент із цим музикантом, схоже шанувальники мали нагоду спостерігати на фестивалі "Фортмісія".
Субота взагалі виявилась у Славському багатою на екстравагантність, адже перед виступом "Плачу Єремії" музикувала німецька група "MAMASWEED". Родзинкою їх загалом дуже якісного виступу стала демонстрація солістом того місця, в якому, схоже, пан Тарас Чубай має шановану публіку.
А от недільний концерт виявився радше позитивним, ніж екстравагантним. Драйвового тонусу задали львівські музиканти з "DALAI LAMA", потім виступала улюблениця публіки МАХІМА. Дещо слабше на їх фоні виглядали турецькі музиканти, але публіка вже перебувала в щасливому очікування, адже стало відомо, що легендарні "Червоні гітари" з Польщі все ж минули багатогодинний бар'єр митних служб і без запізнення виступатимуть на сцені. Атмосфера під час виступу "монстрів" польського року була неперевершеною, рівень професіоналізму - вражав, а публіку вони заводять так, що молодим виконавцям ще вчитись і вчитись. До речі, "червоногітаристи" виявилися й не менш блискучими співрозмовниками - розмову із легендарними музикантами читайте в наступних числах "Пошти".
Вели фестиваль народні улюбленці - Олена Росава та Місько Барбара, які зуміли точно передати настрій фестивалю та його головні ідеали. Добре почуття гумору ведучих підтримувало публіку в тонусі, готувало до виступу наступної групи, не давало нудьгувати, якщо раптом якийсь колектив через технічні труднощі затримувався, а також розслабитись і забути про екологічну місію фестивалю. Прохання зібрати навколишнє сміття зпід ніг звучало зі сцени чи не частіше, ніж оголошувались колективи. "Мені дуже подобається, що цей фестиваль не лише про музику, хоча музика, звичайно, - головна складова, але тут ідеться і про мистецтво, і про екологію... - розповідає "Пошті" Росава. - Звичайно, не все у фестивалі ідеальне, багато чого хотілося б змінити, організацію зробити чіткішою. Проте наш фестиваль багато чим може потішити, передовсім - своєю атмосферою".
Задоволеними були і гості фестивалю. "На "Славськерок" я приїхала вперше, - каже Олеся з ІваноФранківська. - Подобається програма фестивалю, але шкода, що не приїхала білоруська група "N.R.M.", вона є однією з моїх улюблених, але виступатимуть "Пан Пупець" з ІваноФранківська, "Гапочка", також цікаво послухати польську групу "Червоні гітари". Ніколи їх не чула наживо, дуже цікаво! Дуже важливим також є те, що на фестивалі постійно наголошується на проблемі забруднення навколишнього середовища. Я не розумію, як можна недбало ставитись до екології, залишати після себе смітя. Це ж в першу чергу неповага до себе".
Назар зі Cтрия на фестивалі вже вдруге. "Здається, що цього року більше людей і організація свята є чіткішою. Добре, що вдасться почути групу "Червоні гітари"".
Німецька команда "Mamasweed" виступає у Славському вже втретє. "На щастя, цього року не падав дощ, погода була сонячною, просто чудовою... Публіка також неймовірна! - діляться з "Поштою" враженнями музиканти. - Просто неймовірно чудова! Сподіваємося скоро знову зустрітись і то дуже скоро. Можливо, матимемо тур Україною взимку. І ще плануємо виступити у Львові".