Іспит із сюрпризом

Концерти вокальної музики завжди були популярними та очікуваними у строкатій палітрі культурного життя нашого міста.

Концерти вокальної музики завжди були популярними та очікуваними у строкатій палітрі культурного життя нашого міста.

Однак програма вокальних ансамблів, оголошена в афіші концертуіспиту, що відбувся днями, могла стати подією, в якій слухачів - тонких поціновувачів та любителів мистецтва співу - чекали справжні відкриття і несподіванки. Саме таким став концертний вечір юних виконавців - студентів ІІ та ІІІ курсів Львівської музичної академії.

У ньому взяли участь вихованці класів добре знаних майстрів своєї справи і досвідчених наставників: професора Мирослави Логойди, дослідниці українського та світового мистецтва співу, та багатолітньої оперної співачки Марії Галій­Моравської.

Разом із метрами свою роботу з ансамблями молодих співаків продемонстрував представник нової генерації, молодий педагог Остап Майчик. Кожен з підготованих ним номерів вирізнявся свіжістю, самобутністю, оригінальністю художнього рішення, а іноді - й прагненням ще невіданих технічних і мистецьких висот зі сміливістю, притаманною молодості, кожен вихід на сцену став подією.

За цією відвагою стоїть чимало: досвід роботи з ансамблями вокалістів музикант великою мірою перейняв від свого батька - знаного львівського композитора, диригента, педагога, фольклориста, публіциста і культурного діяча Івана Майчика, який присвятив їм 35 років праці й великий розділ власного мистецького доробку - 90 дуетів, тріо, квартетів, квінтетів. Серед них обробки народних пісень, переклади і оригінальні композиції на тексти класиків національної поезії та поетів­сучасників. Батькові композиції завжди присутні у концертних програмах Остапа Майчика: цього разу прозвучали його транскрипціяпереклад для вокального квартету "Ave Maria" Ф. Бургміллера та ліричний дует на слова Ліни Костенко "Що в нас було?".

Значну частку в концертних програмах ансамблів молодого педагога становлять твори минулих епох, невідомі чи малознані перлини української і європейської музики. Таким став пасторальний чоловічий дует О.Нижанківського на текст О.Кониського "Люблю дивитись" та неочікувано урочиста і камерна водночас "Gloria" з Високої меси Й.Гайдна.

Але справжньою окрасою програми була сцена з опери "Чарівна флейта" В. А. Моцарта. Тут переконувало і виконання мовою оригіналу, і цікавий сценарний план, і емоційна акторська гра з елементами костюмів і майстерний баланс співу та фортепіано, яке доповнило віртуозний ансамблевий спів оркестральним багатством (адже акомпанувала усій названій групі творів Наталія Майчик - лауреат міжнородних конкурсів, володарка численних відзнак різних творчих змагань як кращий концертмейстер).

Чудовий мистецький вечір засвідчив перехід фахової підготовки майбутніх співаків на новий професійний рівень завдяки єднанню досвіду і здобутків львівської вокальної педагогіки і збагаченню новими формами, запропонованими молодими педагогами.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4974 / 1.55MB / SQL:{query_count}