Якось несподівано з'ясувалося, що у Львові відкривається новий кінофестиваль "Лев". Він функціонує з 18 по 24 липня на "Кіноострові".
Цей літній майданчик, як уже писала "Пошта", відкрився на терасі Палацу мистецтв і працюватиме з 11 липня до 11 вересня. Як розповів газеті директор Палацу мистецтв Юрій Гнатковський, "Кіноострів" долучився приміщенням та обладнанням, а програму фестивалю формували його організатори - Кирило Рудавський та Іренес Валле-Луна.
Програма складена зі справжніх шедеврів світового кінематографа різних часів (утім, за винятком "Людини без минулого" Акі Каурісмякі та "Трьох історій" Кіри Муратової, усі вони створені доволі давно). Звичайно, класика не старіє, і стрічки, за словами креативного директора фестивалю Іренес Валле-Луна, "кожний день присвячений певній темі. Головне для нас - привернути увагу до духовності, до кризи людини, кризи самоідентифікації, впливу суспільства на особистість". Щодо програми, то до неї увійшли картини Франсуа Трюффо, Еторе Сколи, Стенлі Кубрика, Інгмара Бергмана, Орсона Веллса, Альфреда Гічкока, Чарлі Чапліна, Федеріко Фелліні. Поряд із ними - картина Аглаї Курносенко "Юнг Фрау" з Москви. Дещо дивне сусідство, беручи до уваги те, що фільм є дипломною работою молодої режисерки. Але саме вона, а також кінопродюсер В. Крюкова проводитимуть майстер-класи. Крім майстер-класів, було заплановано також і конкурс, проте через стислі терміни організації та зміни у програмі від конкурсу довелося відмовитися. Організатори на запитання, чому довелося працювати так швидко, нарікали на світову фінансову кризу. Утім, є й інші "кризові" запитання від "Пошти".
![]() |
![]() |
Попри відомі імена, зібрані у межах одного фестивалю і потужну концепцію відродження духовності, молоді організатори знехтували деталями, які сильно затьмарюють позитивні очікування від фесту. Зокрема, безліч граматичних помилок у програмці. Якщо читати українською (а деякі слова змушують підозрювати, що саме цією мовою вона написана), то помилок у прізвищах уникли тільки Трюффо, Муратова та Курносенко (знову сусідство, яке змушує заздрити). Найбільше постраждав Фассбіндер, якого (незважаючи на те, що звати його Рейнер Вернер) чомусь названо Рене. Не набагато краща справа і з назвами: "Человек без минулого", "Заводний апельсин", "451 по Фаренгейту") тощо. Все ж таки важко уявити собі бодай десяту частину помилок у програмі Каннського фестивалю (до речі, "Золотої пальмової гілки" за режисуру він не вручає, але то вже дрібничка). Зрештою, і сама програма не відповідає надрукованій на флаєрах та у прес-релізах.
Прикро, що добрі починання та гарні ідеї опиняються дискредитованими через таку недбалість чи непрофесійність.
Тим більше, що серед організаторів, окрім Кирила Рудавського та Іренес Валле-Луна, виступила і Львівська міська рада. Утім, щодо фінансування, то Іренес Валле-Луна категорично сказала "Пошті", що на це запитання вона не відповість. Як повідомила "Пошту" прес-служба Львівської міської ради, фінансів вона не надавала. Її участь обмежилася лише інформаційною підтримкою.
А от щодо назви, яку поміняли із "Двозадого лева" на просто "Лев", то, як пояснила креативний директор, перший варіант був жартівливим, хоча і походить від відомого львівського лева із наріжного будинку на Галицькій-Староєврейській. Не засмучує організаторів і схожість назви із вже відомим фестивалем із доброю репутацією "Кінолев", який щорічно проводять у Львові в серпні. "Є міста, де відбуваються кілька фестивалів одночасно", - сказала Іренес Валле-Луна.
Отож, львівський літній кінофестиваль "Лев" (такою тепер є його офіційна назва) розпочався. Безкоштовні покази триватимуть "кожного дня протягом 7 дней", як зазначає афіша. Дехто тішиться нагоді подивитися добре кіно на свіжому повітрі, дехто нарікає на незручності, а місто Лева і надалі чекає на кінопроекти, втілені на високому професійному рівні.