У карпатському селі разом з гуртом "Вишиванка" "Пошта" шукала народних співаківсамородків
Концерт гурту "Вишиванка" для села - завжди святкова подія, бо ж тут можна не лише на артистів подивитися, а й себе показати. Cвоїми виступами гурт "Вишиванка" вбиває одразу двох зайців: відроджуючи скарб народної пісні, водночас шукає таланти в українських селах. Нагадаємо, в одному з попередніх номерів "Пошта" вже писала про гурт "Вишиванка" та їхнього керівника Володимира Думича. Це спільний проект артистів Львівської обласної філармонії та студентів Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.
"Пошта" мала нагоду поспостерігати за одним із таких народних свят, яке відбулося у селі Вовче Турківського району.
Що ближче до Вовчого, то гірші дороги. Минаємо стадіон, на якому вирують футбольні баталії. Недільний матч зібрав чимало глядачів. Та на концерт "Вишиванки" прийшло не менше. Вхід на виступи гурту вільний, тож концерти відбуваються за спонсорські кошти.
- Фінансування щоразу інше. Інколи сільські ради, інколи просто місцеві меценати. До прикладу, кошти на мандрівку до Вовчого надав депутат Львівської обласної ради Михайло Дзюдзь, адже він сам родом із Вовчого, - розповів "Пошті" Володимир Думич.
Мешканці Вовчого приємно подивували артистів. На шкільному подвір'ї для концерту спорудили чудову сцену, якої учасники гурту не бачили в жодному селі, та прикрасили її зеленими гілками та портретом Тараса Шевченка.
Ще задовго до зачину біля сцени збирається дітвора. Пізніше підходять молодь та старші люди. Простір біля сцени рясніє яскравими кольоровими хустками, у яких вбрані місцеві бабусі.
...Початок запальний: пісню "Розпрягайте, хлопці, коней" зустрічають більш ніж радо. З кожною наступною композицією люди підспівують все активніше. І що цікаво - молодь, яку звинувачують у втраті українських традицій, співає не менш жваво, ніж люди в літах. Усі 26 пісень - не так уже й мало для виїзного концерту - лунають із загальним піднесенням.
"Караоке" в українському селі" триває не менш весело. Правила конкурсу, по суті, не відрізняються від київських. Переможця у конкурсі визначають за кількістю грошей у капелюсі: "Разом з тим, рекомендацію для участі у "Караоке на Майдані" у Києві отримують кращі серед учасників за рішенням журі, яке складається із артистів філармонії",- пояснив пан Думич.
Для відбірного туру обирають пісню "Одна калина". Соліст "Вишиванки" Микола Корнутяк (до речі, уродженець сусіднього із Вовчим села Присліп) обирає серед людей чотирьох співаків. Кожен з них виконує українську народну пісню на власний вибір. Далі - рішення за глядачами. Двоє учасників отримують традиційні яйця та шоколадки, інші двоє - виходять у фінал. Симпатії селян Вовчого - відверті й щирі. Переможниця Андріяна Мураль - учениця місцевої школи - зібрала в капелюх 296 гривень і одну жуйку. Вітання, квіти для переможниці, радість її батьків - природніше не буває! Тепер, якщо пощастить, то її чекає участь у виїзному "Караоке на майдані" у Львові.
Після концерту - подяка від сільського голови Василя Бурича та голови районної ради Юрія Лила. Але для артистів найкраща подяка - присутність майже трьох тисяч людей, декому з найстарших глядачів, аби послухати "Вишиванку", довелося пройти по три кілометри.