Учора, 23 жовтня, у селі Стара Скварява відбулася презентація проєкту «Музей «Староскварявський іконостас XVI – XVIII ст.»: оцифрування пам’ятки, створення інклюзивної експозиції», який став результатом роботи Львівського музею історії релігії за підтримки Українського культурного фонду.

В межах проєкту була створена 3D-модель та віртуальний тур храмом Святого Архистратига Михаїла – найдавніше датованій дерев’яній церкві України, а також сучасна інклюзивна музейна експозиція, що враховує потреби різних цільових аудиторій. В музеї, зокрема, розмістили нові інформаційні банери з QR-кодами, збільшеними копіями ікон верхнього ряду іконостаса, створили аудіогід українською та англійською мовами.
Поряд із оцифруванням об'єктів відбулася Літня школа іконопису для місцевих школярів, молоді та дітей внутрішньо переміщених осіб, під час якої учасники малювали ікони за мотивами музейного іконостаса.
Окрім цього, командою проєкту був знятий короткометражний документальний фільм про староскварявський іконостас та про перебіг проєкту з його оцифрування.

Організація віртуального туру, покращення доступності експозиції, проведення освітньої програми та створення фільму в межах проєкту покликані сприяти збереженню й популяризації української культурної спадщини. Музей «Староскварявський іконостас XVI – XVIII ст.» є філією комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський музей історії релігії». Музей у Старій Скваряві відкрили в 2015 році. Цьому передувала багаторічна реставраційна, дослідницька та пам’яткоохоронна робота. В 1990-х роках почалася реставрація ікон. Певний час іконостас експонували в приміщенні Львівського музею історії релігії, проте інтер’єр музею не давав можливості експонувати його в цілості. Здійснювана в 2010 – 2015 роках реставрація церкви Святого Архистратига Михаїла і дослідження, котрі їй передували, дають змогу стверджувати, що ця церква є найстарішою дерев’яною церквою України, яка походить із 1508 року, на що вказує напис на північній стіні. Розміщення іконостаса в храмі, у якому він перебував від початку, та відкриття музею дало можливість побачити комплексний твір в автентичному інтер’єрі, де пам’яткою є не лише іконостас, але й приміщення, в якому його експонують. Найцінніша частина іконостаса – ікони Перемиської іконописної школи XVI століття, а також, імовірно, роботи відомого українського іконописця барокової доби Івана Рутковича.