Книжкові новинки липня для дорослих від Vivat

Нонфікшн

«Вторгнення» Люка Гардінґа

Люк Гардінґ – британський журналіст, письменник і премійований іноземний кореспондент газети The Guardian. Автор восьми документальних книжок, перекладених тридцятьма мовами. Став першим іноземним журналістом після часів Холодної війни, якого примусово вислали з Російської Федерації. Улітку 2022-го потрапив до кремлівського «чорного списку». 24 лютого 2022 року Люк Гардінґ був у Києві. Від перших днів повномасштабної війни він спілкувався з українцями, їздив у гарячі точки, фіксував свідчення й описував події, щоб показати світові звірства російських окупантів в Україні. «Вторгнення» – це збірка репортажів від початку повномасштабного вторгнення до весни 2023 року. Книга була номінована на премію Джорджа Орвелла.

«Як нації відновлюються: досвід Східної Азії» Сергія Корсунського

Війни змінюють світ: спричиняють розпад імперій і трансформацію альянсів, виявляють природу глобальних соціально-політичних систем. Нині ми стаємо свідками краху останньої з імперій. Ідеться про остаточне звільнення України від колоніального своєю суттю ярма. Попереду – відновлення: повоєнна відбудова та модернізація зруйнованої інфраструктури, створення сучасних промислових виробництв, оновлення соціально-гуманітарної сфери. Проблем, що їх українцям належить розв’язати після перемоги, чимало. Проте досвід Японії, Республіки Кореї, Китаю та Вʼєтнаму, які повставали й відновлювались після стихійних лих і руйнівних воєн, свідчить: шлях від війни до стійкого миру та порядку можна подолати, якщо нація єдина, а плани відновлення розроблені з урахуванням найкращих світових практик. Країни Східної Азії уже проклали дорогу. 
Сергій Корсунський – зараз Надзвичайний і Повноважний посол України в Японії, за його спиною плідна кар’єра дипломата, працював на різних посадах в посольствах України в США, Туреччині, Ізраїлі. Науковець, доктор фізико-математичних наук.

«Конфлікти з дельфінами» Максима Роменського

В IT-сфері кожен проєкт – це маневрування між інтересами та бажаннями команди, особистими векторами розвитку кожного її члена, запитами від клієнтів і дедлайнами. Отже конфлікти неминучі, а здорові конфлікти навіть необхідні. Узявши на озброєння цю книжку, ви навчитеся їх аналізувати та втручатися відповідно до своєї позиції. І йдеться не лише про робочі моменти, але й про глибокі внутрішні конфлікти: про запізнілу сепарацію дельфінів-айтівців від батьків і про провину вцілілого – родиму пляму російсько-української війни. Книжка зацікавить не лише працівників ІТ-сфери, але і тих, хто цікавиться конфліктологією.
Максим Роменський – бізнес-тренер, автор і ведучий тренінгових програм з переговорів, продажів, оперативного управління співробітниками, взаємодії у команді.

«Україна. Шлях до серця Європи» Ярослави Музиченко

Авторка запрошує читачів в мандрівку долями тих, що називали себе українцями і своєю працею робили життя інших ліпшим. Тих, чиї цінності, принципи та віра в людство стали гармонійною частиною європейської культури. Ви завітаєте до мислителя Григорія Сковороди, який вчить слухати серце й бути вільним; до художниці Катерини Білокур, яка попри всі негаразди свого життя дарувала людству прекрасне; до Володимира Беца, який довів рівність націй на анатомічному рівні. Я відкрию тобі ще чимало цікавих обличь. Ви пройдете новим шляхом до розуміння країни, нації, її духовного багатства та дивовижних переплетінь внутрішніх мотивацій. Дослідимо те, що невидимими пересічному оку артеріями стрімко мчить до серця. Серця України.
Ярослава Музиченко – етнологиня, журналістка, наукова співробітниця Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара». Тривалий час працює в царині музейної педагогіки, розробила десятки програм для музейних установ, шкіл тощо. Керує Українським центром етнопедагогіки. 

Художня література

«Чудове подружжя» Кімберлі Мак Крейт

Заклик про допомогу від старого друга зі студентських часів Зака надходить у найгірший для нью-йоркської адвокатки Ліззі Кіцакіс час: зараз вона хотіла б знову проводити більше часу із чоловіком, щоб урятувати власний шлюб. Зака підозрюють у вбивстві його дружини Аманди, і він перебуває в сумнозвісній нью-йоркській в’язниці «Райкерз». Звісно, Зак стверджує, що невинний, і Ліззі йому вірить. Однак що більше жінка дізнається про шлюб Зака й Аманди, то більше в неї запитань. Що приховують Зак і його друзі з елітного району? Коли з’являється новий доказ, світ Ліззі перевертається догори дриґом. Намагаючись знайти вбивцю, Ліззі замислюється над тим, чи існує взагалі таке поняття, як вдалий шлюб.
До того як стати письменницею, Кімберлі Мак Крейт працювала в сфері права, здобула освіту юристки. Роман «Чудове подружжя» став «Найкращою книжкою літа» за версією The New York Times, People і Publishers Weekly. Amazon готує його екранізацію.

«Земля крилатих» Ірини Грабовської

«Земля крилатих» – друга частина трилогії «Замок з кришталю», середньовічне фентезі меча і магії. Янн програв битву за князівство, але не війну. Втім є дещо жахливіше. Єством птаха заволодів жорстокий демон, і тепер друзі його бояться, молода дружина ненавидить, а вороги снують плани. Мрія врятувати крилатий народ, здається, більше не надихає княжича, тепер усе, чого він хоче, – це помста. Ретон, Земля Крилатих, за крок до занурення в пітьму. Але чи зможуть бажання демона пересилити любов? Долі держав балансують на линві з амбіцій, упереджень, смертельних образ і магії правителів, одержимих боротьбою за владу. У вирі битв та інтриг кожен крок може стати фатальним. Тож чи варті чогось правда, честь і дружба у великій грі? Героям доведеться збагнути глибини власної суті, щоби знайти неочікувані відповіді. «Земля Крилатих» продовжує епічну історію, натхненну реальними подіями європейського Середньовіччя. 
Ірина Грабовська – українська письменниця і блогерка. Народилася в Сніжному на Донеччині, мешкає в Києві, працює в IT. Пише в жанрах стимпанку, фентезі, історичного роману.

«Мій коханий ворог» Саллі Торн

Люсі Гаттон ділить тісний робочий простір з Джошуа Темплменом, бридким типом, якого вона щиро ненавидить. Можливо, тому що він копіює кожен її рух, сидячи за столом навпроти, а може, тому що він посіпака, який обожнює правила й алгоритми. Джошуа теж не в захваті від чарівної Люсі, яка має хронічну потребу в обожнюванні, тому вони ніяк не можуть спрацюватися. Одного дня їхній офісний конфлікт виходить на новий рівень – вони претендують на посаду виконавчого директора. Якщо Люсі виграє, то стане Джошевою начальницею, а якщо програє, то звільниться. Тож вона стрімголов кидається у бій… Але все летить шкереберть. Спочатку цей мерзотник проникає в її сни, а потім у порожньому ліфті Джошуа Темплмен її цілує… Невже за взаємною ненавистю ховалася закоханість? І чи вдасться Люсі після всього обійняти посаду мрії?
Саллі Торн – письменниця, дебютний роман якої «Мій коханий ворог» став бестселером USA Today, увійшов до списку найкращих романтичних романів усіх часів за версією The Oprah Magazine (2019) і до десятки фіналістів у категорії романтичних романів за версією Goodreads Choice Awards, перекладений 25 мовами, екранізований Пітером Гатчинґсом з Люсі Гейл та Остіном Стовеллом у головних ролях

«Усі в моїй родині – вбивці» Бенджаміна Стівенсона

Кров, серійний убивця на прізвисько Чорний Язик, 267 тисяч доларів та чесна гра… Ернест Каннінґем, а також усі члени його родини когось убили, і дехто навіть не один раз. Навіщо? Так склалися життєві обставини, про які Каннінґем детально розповість, розплутуючи чергове вбивство. Річ у тім, що під час сімейного возз’єднання на гірськолижному курорті Каннінґеми знаходять у снігу замерзле тіло з почорнілим обличчям. Убивцею може бути кожен. Але хто? Оповідач, як і обіцяє на початку роману, дотримується «Десяти заповідей детективного роману» Рональда Нокса. Тож уважно прочитайте їх, якщо маєте намір встановити особу вбивці, перш ніж Ернест виведе його на чисту воду. Втім фінал здивує вас у будь-якому разі, а химерна історія з майстерно вибудуваним сюжетом, убивчою іронією та чорним гумором полонить з перших сторінок. 

«Школа ідеальних матерів» Джессамін Чен

Колись Фріда мала все, що їй було потрібно для щасливого життя. Але раптом усе пішло шкереберть: через три місяці після народження доньки чоловік покинув Фріду заради молодої коханки, а через спільну опіку жінка мусила розриватися між потребою заробляти й піклуватися про любу Гаррієт. Одного дня жінка залишає доньку вдома, а сама їде до офісу: туди й назад. Утім додому не повертається – офіцер поліції вимагає негайно прибути у відділок, бо Гаррієт там. Відтак недбалу матір, яка залишила доньку без нагляду, тимчасово позбавляють материнських прав і відправляють на перевиховання до школи ідеальних матерів. Це разючий роман про материнство, «досконале» виховання, державну бюрократію і суспільний тиск, а ще про силу безмежної материнської любові. «Школа ідеальних матерів» – дебютний роман американської письменниці Джессамін Чен. Барак Обама додав цей твір до переліку своїх улюблених. Книжка скоро буде екранізована. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4497 / 1.63MB / SQL:{query_count}