Чому музика Йоганна Себастьяна Баха протягом кількох століть закохує в себе і змушує серця завмирати? Що такого закодував у семи нотах композитор, який ніколи не бував за межами своєї країни?
Солістка Львівського органного залу Надія Величко підготувала три концерти музики великого німецького композитора, приурочені до дня його народження. Спробуємо разом розгадати таємниці музики композитора, віднайти його творчий музичний код.
Програми кожної події унікальні, зібрані з різних творів Баха та його послідовників, що максимально розкриють творчу постать митця.
На першому з трьох концертів, який відбувся 27 березня, були представлені токати і фуги, прелюдії та пасакалії, написані безпосередньо самим Бахом. Це чарівні мелодії, відомі багатьом мотиви, які можна почути у багатьох творах мистецтва.
29 березня пройде другий концерт з циклу, присвячений транскрипціям творів великого композитора та його впливу на композиторів наступних епох. Наприклад, цього вечора ви почуєте музику Шарля-Марі Відора, Світлани Острової, Віктора Гончаренка.
А 31 березня, на сам день народження Баха, лунатиме його музика у симфонічному виконанні. Органістка Надія Величко разом з оркестром Луганської обласної філармонії виступатимуть під батутою диригента Івана Остаповича.
Бах ніс своєю творчістю найвищі цінності і був вірним їм до останнього півтону. Усі ці емоції та почуття нестимуть також і музиканти Львівського органного залу, що своїми березневими концертами вшановуватимуть памʼять найвідомішого композитора всіх часів та поколінь, даруючи львівʼянам та гостям міста його вічну й нетлінну музику.