Палац Гната Хоткевича намагається залучати до цікавого дозвілля як дітей, так і дорослих. Зараз тут розпочали щорічну майстерню з писанкарства. Перший майсер-клас був присвячений писанці-крапанці. Дітки від 6 років творили свої крапанки за сучасним методом за допомогою писачків.
А вже цієї суботи, 1 квітня о 14.00 Студія образотворчого мистецтва Палацу Хоткевича проводитиме майстерню «Лемківська писанка», яка буде цікава як дітям, так і дорослим. Батьки зможуть взяти участь у майстерні, створити власну писанку та допомогти своїй дитині, хоча останнє можете довірити й працівникам палацу.
Чому темою заняття обрали саме лемківську писанку? Бо споконвіків лемки заселяли західні схили Карпат, де творилася їх самобутня культура. Вона значно відрізняється від писанок інших регіонів України і має свою символіку. Тут сонце – це символ життя і світла, зірка – донька сонця, а ластівки та дерева – провісники весни.
На майстерні на вас чекає: вибір ескізу малюнка для писанки, створення малюнку розігрітим писачком із бджолиним воском, фарбування писанки у бажані кольори, а їх буде чимало на вибір.
Вартість участі у занятті – 150 грн. Щоб взяти участь потрібно придбати квиток за посиланням. 
Окрім цього,
у галереї «ХотАртХол» до 12 квітня можна оглянути проєкт Олени Каїнської «Травма». Він має на меті актуалізацію та валідацію прихованих та замовчуваних травм через експозицію візуально-текстового наративу. Рефлексії та розмірковування на тему травматизації та розшарування свідомості на «до» та «після» травми опрацьовані у візуально-символічні образи та схеми.
Проєкт складається із понад 20 великоформатних картин, кожна з яких супроводжується описовим наративом. Картини говорять про різні види травм (травма війни, травма втрати, травма локдауну та браку комунікації, травма байдужості, психічна травма, фізична травма, травма іммобілізації та інші), а також про шляхи прожиття та подолання цих травм.
«Пренаратив про травму – крок до її полікування. Треба переусвідомити травму, щоб відчути теперішнє, та прокласти дорогу в майбутнє. А травма несе в собі конфлікт. Її хочеться відсунути і заперечити, і одночасно, проговорити та відпустити. Розповісти те, про що не говорять, що неможливо розповісти. А щоб говорити про таке, має бути безпечно. Довіряти, щоб горювати. Єдиним здоровим шляхом подолання травми є повернутись один до одного та міцно триматись. Тоді, заспокоєні та зміцнені, ми можемо вийти у світ. А спершу ми маємо виформувати переживання травми у цілісну історію, викласти її з хаосу переживань, і відновити контроль над своїм світом» – зазначає авторка.
Тож долучайтесь до пошуку внутрішнього спокою крізь казкові сюжети від Олени Каїнської. Оглянути експозицію можна щодня з 11.00 до 20.00. Вхід – безкоштовний.