Ви б хотіли зазирнути в очі автору музики Національного Гімну України Михайлу Вербицькому? Донедавна це можна було зробити хіба біля його пам’ятника на розі вулиць Вербицького, Бандери та Чупринки. Зовсім скоро, з 15 грудня, така можливість з’явиться в усіх охочих, адже в приміщенні Львівського органного залу відбудеться відкриття найбільшого портрету, а також концерт музики українського композитора Михайла Вербицького.
Молодий художник, учасник команди Органного залу, Гліб Рахманін, який уже раніше проводив свою виставку в галереї Органного залу, творив над портретом Вербицького близько шести місяців.
«Найскладнішим для мене було знайти якісне зображення обличчя композитора. Адже ми не маємо жодного його фото, лише намальовані портрети інших художників різних років. У своїй роботі я старався зобразити найкращі риси Вербицького, що прослідковувалися в усіх віднайдених мною зображеннях» – вважає він.
Відкриття портрету відбудеться 15 грудня о 19.00, перед початком концерту «Вербицький. Лідертафелі», де звучатиме музика великого композитора. У виконанні Львівського муніципального хору «Гомін» прозвучать дві збірки лідертафелів, cкомпоновані Михайлом Вербицьким у 1860-х роках. До першої, зокрема, увійшла пісня «Ще не вмерла Україна», на слова Павла Чубинського, якій судилося стати Гімном України. Це первозданна форма музики гімну. Саме така, якою її задумав автор.
«Лідертафель» з німецької буквально перекладається як «пісня за столом». У 19-20 століттях на Галичині лідертафелями називали чоловіче товариство любителів хорового співу. Галицький лідертафель став одним з феноменів хорової історії України.
23 лідертафелі Михайла Вербицького на слова Івана Гушалевича, Павла Чубинського, Володимира Шашкевича та Володимира Стебельського звучатимуть у чотириголосному чоловічому виконанні хору «Гомін». А портрет Михайла Вербицького увіковічнить памʼять про нього на довгі роки та стане нагадуванням для всіх відвідувачів Органного про великого композитора.